Short track. Czwarte miejsce Natalii Maliszewskiej w Nagoi

Natalia Maliszewska zajęła czwarte miejsce w zawodach Pucharu Świata w short tracku na dystansie 500 metrów. Błąd na dystansie kosztował ją miejsce na podium.

Piotr Szarwark
Natalia Maliszewska (na pierwszym planie) Newspix / Ronald Hoogendoorn / Foto Olimpik / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska (na pierwszym planie)
W sobotę Natalia Maliszewska została zdyskwalifikowana w ćwierćfinale rywalizacji na dystansie 1000 metrów (WIĘCEJ), ale w niedzielę miała szansę na rehabilitację na jej koronnym dystansie - 500 metrów. Ostatecznie jednak zajęła czwartą lokatę.

Po starcie reprezentantka Polski zajmowała drugie miejsce w finałowej rywalizacji, ale po błędzie spadła poza podium i nie zdołała już nawiązać walki z rywalkami. W zawodach triumfowała Kanadyjka - Kim Boutin, druga była Włoszka -  Arianna Fontana, a trzecia Koreanka - Ji Yoo Kim.

Patrycja Maliszewska została sklasyfikowana na 23. miejscu, a Nicole Mazur na 24. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Natalia Maliszewska zdobyła Puchar Świata na dystansie 500 metrów.

W klasyfikacji generalnej PŚ 2019/20 Natalia Maliszewska wskoczyła na trzecie miejsce. Stawce przewodzi Boutin, dla której jest to trzecie z rzędu zwycięstwo w zawodach najwyższej rangi na dystansie 500 m.

Czy Natalia Maliszewska zakończy Puchar Świata na dystansie 500 m w pierwszej trójce?