Short track. Wielki pech Natalii Maliszewskiej. Polka upadła na prowadzeniu

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Ronald Hoogendoorn / Foto Olimpik / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska (na pierwszym planie)

Natalia Maliszewska zmierzała po zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w Szanghaju, ale pechowo upadła na ostatnim wirażu i zajęła piąte miejsce.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=52870]

Natalia Maliszewska[/tag] może mówić o sporym pechu w sezonie 2019/20. Ten dopadł ją też w niedzielę, podczas zmagań w Szanghaju. Reprezentantka Polski w półfinale uzyskała najlepszy czas w stawce (42,591 s.), zaledwie o 0,004 s. słabszy od jej własnego rekordu kraju.

Finał również układał się po jej myśli. Maliszewska praktycznie od samego początku do końca znajdowała się na prowadzeniu - aż do ostatniego wirażu. W tym właśnie miejscu zaatakowała ją Chinka, Kexin Fan, Polka próbowała obronić swoją pozycję, zachwiała się i upadła.

Tym samym to Kexin Fan mogła cieszyć się ze zwycięstwa przed własną publicznością. Drugie miejsce zajęła Yara van Kerkhof, z Holandii, a podium uzupełniła inna z Chinek, Chunyu Qu. Na 19. miejscu sklasyfikowana została Patrycja Maliszewska, a na 33. Gabriela Topolska.

Przypomnijmy, że w sobotę Natalia Maliszewska została zdyskwalifikowana w półfinale, ponieważ spowodowała upadek Martiny Valcepiny. Polka zajmuje aktualnie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ na dystansie 500 m.

Czy śledzisz występy Natalii Maliszewskiej w sezonie 2019/20?