Short track. Natalia Maliszewska powtórzyła swój wyczyn z 2020 roku

Natalia Maliszewska zdobyła złote medale mistrzostw Polski Gdańsk 2021 w short tracku na wszystkich dystansach olimpijskich. Z kolei finały mężczyzn zdominował Rafał Anikiej.

PZ
Natalia Maliszewska Expa/Newspix.pl / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: Natalia Maliszewska
W mistrzostwach świata Dordrecht 2021 wyżej od Natalii Maliszewskiej (odpadła w ćwierćfinałach na 500 i 1000 metrów) znajdowała się Nikola Mazur (ósma w obu tych konkurencjach). W krajowym czempionacie złote krążki zdobyła jednak medalistka trzech ostatnich edycji mistrzostw Europy - wygrała z czasami 43.718 i 1:41.095, podczas gdy półfinalistka ostatnich zawodów w Dordrechcie finiszowała druga (43.828 i 1:41.327).

N. Maliszewska triumfowała też w dłuższych konkurencjach - 1500 metrów i 3000 m. Zawodniczka z Juvenii Białystok zdobyła złote medale na wszystkich trzech dystansach olimpijskich również podczas październikowych mistrzostw Polski 2020.

W finale na 1500 metrów druga minęła metę Magdalena Zych, trzecia Kamila Stormowska, a czwarta Patrycja Maliszewska. Stormowska stanęła na trzecim stopniu podium również po sprincie. Z kolei w wyścigu na kilometr brąz wywalczyła Gabriela Topolska.

W zmaganiach na 500, 1000 i 1500 metrów oraz zaliczanym do klasyfikacji wieloboju 3-kilometrowym finale zwyciężył Rafał Anikiej. Srebrne medale otrzymali: Diane Sellier (500), Michał Niewiński (1000), a także Karol Nieścier (1500).

Sztafety - mieszaną, kobiecą i męską - wygrały ekipy Juvenii Białystok.

Czy Rafał Anikiej awansuje do półfinału zawodów Pucharu Świata w 2021 roku?