Mamy to! Polacy z medalem mistrzostw świata

Mistrzostwa świata w short tracku znakomicie zakończyły się dla Polaków. Biało-Czerwoni zdobyli historyczny medal w sztafecie na 5000 metrów. Finisz Polaków możesz zobaczyć w artykule.

Arkadiusz Dudziak
Reprezentacja Polski w short tracku Getty Images / Joris Verwijst/BSR Agency / Na zdjęciu: Reprezentacja Polski w short tracku
W ten weekend w Rotterdamie odbywały się mistrzostwa świata w short tracku. Zmagania w Holandii zakończyła sztafeta panów na dystansie 5000 metrów. Te mistrzostwa nie mogły zamknąć się lepiej dla Biało-Czerwonych.

Nasza reprezentacja wystartowała w finale w składzie Łukasz Kuczyński, Michał Niewiński, Felix Pigeon oraz Diane Sellier. Biało-Czerwoni od początku dotrzymywali tempo czołówce, ale zajmowali czwartą lokatę.

Ostatecznie na ostatnim okrążeniu jeden z Holendrów zaliczył upadek. Polacy zajęli trzecie miejsce i zdobyli historyczny brązowy medal mistrzostw świata w sztafecie.

Nasi reprezentanci musieli uznać jedynie wyższość dwóch zespołów z Azji. Złoto wygrali Chińczycy, którzy do samego końca walczyli z Koreańczykami. Czwartą lokatę zajęli Holendrzy.