Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Mistrzostwa Świata 2014 oficjalnie otwarte!

Zakończyła się już uroczysta ceremonia otwarcia siatkarskich mistrzostw świata. Na Stadionie Narodowym zaśpiewały między innymi Margaret i Cleo. Swoje przemówienie wygłosił także Prezydent RP.

Mateusz Lampart
Mateusz Lampart

Na początku na Stadionie Narodowym wystąpili Donatan i Cleo. Następnie prowadzący Marek Magiera i Grzegorz Kułaga wraz z kibicami odśpiewali piosenkę "Zawsze tam gdzie Ty" grupy Lady Pank. Zaraz potem na scenie przemawiali prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej (PZPS), Mirosław Przedpełski oraz prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB), Ary Graca.

W końcu przyszedł czas na prezentacje wszystkich państw-uczestników siatkarskiego mundialu. Każda z nich witana była we własnym języku. Reprezentację Rosji jako jedyną przywitały ogromne gwizdy. Jako ostatnia, do prezentacji wyszła delegacja reprezentacja Polski, którą kibice zgromadzeni na arenie zmagań przywitali głośnymi brawami.
Kibice zgromadzeni na Stadionie Narodowym świetnie bawili się jeszcze przed meczem Kibice zgromadzeni na Stadionie Narodowym świetnie bawili się jeszcze przed meczem
Następnie głos oddano Prezydentowi RP, Bronisławowi Komorowskiemu, który w obecności prezesa siatkarskiej centrali w Polsce i prezydenta FIVB wypowiedział formułę otwarcia światowego czempionatu. - Ten niezwykły Stadion jest wizytówką naszej wolności, którą odzyskaliśmy 25 lat temu. Warto cieszyć się, poprzez piękne wydarzenia sportowe - powiedział. Prowadzący zapowiedzieli część artystyczno-sportową. Wzięli w niej udział cheerleaderki i akrobaci. Nie zabrakło też kolejnego akcentu muzycznego. Na scenie zaprezentowała się Margaret, która odśpiewała oficjalny hymn imprezy, "Start a Fire" i swój przebój "Thank You Very Much". Zaśpiewał także Piotr Karpień.

MŚ 2014: Znamy "dwunastkę" Polaków na Serbię!

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf.własna
Komentarze (22)
Zobacz więcej komentarzy (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×