MŚ 2014: Sztab szkoleniowy i medyczny reprezentacji Polski - przedstawienie

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Portal SportoweFakty.pl przedstawia sztab szkoleniowy i medyczny reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata 2014 siatkarzy.

1
/ 6
Oskar Kaczmarczyk
Oskar Kaczmarczyk

Oskar Kaczmarczyk i Robert Kaźmierczak będą podczas mistrzostw świata odpowiadali za przekazywanie statystyk, informacji o ustawieniach rywali oraz innych szczegółowych danych francuskim szkoleniowcom reprezentacji Polski. Bardziej doświadczony z tej dwójki jest Kaczmarczyk, który był w sztabie biało-czerwonych za kadencji Andrei Anastasiego, a ponadto ma on praktykę trenerską, gdyż niedawno był asystentem Sebastiana Świderskiego w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, z którą wywalczył Puchar Polski 2013/14. Natomiast Kaźmierczak w ostatnim czasie pomagał statystycznie trenerowi Vitalowi Heynenowi w Transferze Bydgoszcz.

2
/ 6

Jan Sokal - lekarz prowadzący; Paweł Brandt, Tomasz Pieczko - fizjoterapeuci; Diedier Bennetot - osteopata

Fizjoterapeuta Paweł Brandt opiekujący się kontuzjowanym Mariuszem Wlazłym
Fizjoterapeuta Paweł Brandt opiekujący się kontuzjowanym Mariuszem Wlazłym

Za opiekę medyczną polskich siatkarzy z sztabie Antigi odpowiadają: lekarz prowadzący Jan Sokal, fizjoterapeuci Paweł Brandt i Tomasz Pieczko, oraz osteopata Diedier Bennetot. Sokal jest lekarzem polskiej kadry od kilku lat i był już nim, kiedy drużynę prowadził poprzedni szkoleniowiec - Andrea Anastasi. Brandt to specjalista wysokiej klasy, który niegdyś współdziałał z polskimi siatkarkami, kadrą lekkoatletyczną oraz Justyną Kowalczyk. W pracy z biało-czerwonymi pomaga mu Pieczko. W stawianiu diagnozy i leczeniu pomaga swoimi poradami Diedier Bennetot.

3
/ 6

Andrzej Wołkowycki - kierownik reprezentacji, Hubert Tomaszewski - menadżer

Andrzej Wołkowycki (fot: PZPS)
Andrzej Wołkowycki (fot: PZPS)

Kierownik zespołu Andrzej Wołkowycki oraz menadżer Hubert Tomaszewski pozostali na swoich stanowiskach po odejściu Andrei Anastasiego. Wołkowycki i Tomaszewski odpowiadają w reprezentacji Polski za różnego rodzaju kwestie organizacyjne, logistykę. Dbają oni między innymi o zapewnienie zawodnikom sprzętu czy przejazdów i przelotów na mecze. Andrzej Wołkowycki i Hubert Tomaszewski zapewniają zawodnikom oraz szkoleniowcom odpowiedni komfort na zgrupowaniach.

4
/ 6

Mariusz Szyszko - rzecznik reprezentacji

Mariusz Szyszko
Mariusz Szyszko

Za kontakt z mediami oraz przekazywanie informacji dotyczących kadry Polski odpowiada Mariusz Szyszko, który był niegdyś polskim reprezentantem w siatkówce oraz uczestniczył Igrzyskach Olimpijskich 1996 w Atlancie. Szyszko ma duże doświadczenie w pracy telewizyjnej oraz radiowej, a w latach 2009-2013 był prezesem AZS-u Olsztyn. Mariusz Szyszko przygotowuje konferencje prasowe z udziałem polskich siatkarzy oraz trenerów zespołu narodowego.

5
/ 6

Wojciech Janas - trener od przygotowania fizycznego

Wojciech Janas
Wojciech Janas

Za przygotowanie fizyczne polskich siatkarzy do Mistrzostw Świata 2014 w główniej mierze odpowiada Wojciech Janas, który na tej funkcji zastąpił Giovanniego Male. Zadaniem Janasa jest prowadzenie zajęć siłowych, czy przygotowanie Polaków do treningów nad dynamiką oraz wytrzymałością, co jest bardzo ważne podczas tak długiego i wyczerpującego turnieju jak mundial.

6
/ 6

Stephane Antiga - I trener, Philippe Blain - II trener

Philippe Blain i Stephane Antiga
Philippe Blain i Stephane Antiga

PZPS, po zrezygnowaniu z usług Włochów Andrei Anastasiego i Andrei Gardiniego, w październiku 2013 roku zdecydował się postawić na francuski duet Stephane Antiga - Philippe Blain. To miało być połączenie doświadczenia w postaci Blaina z nutką świeżości, którą miał zapewnić Antiga - znakomity zawodnik, lecz jako trener kompletny nowicjusz. [ad=rectangle] Stephane Antiga do polski przybył w 2007 roku wiążąc się kontraktem z PGE Skrą Bełchatów, z którą zdobył medale Ligi Mistrzów, Klubowych Mistrzostw Świata, Pucharu Polski i PlusLigi.

Natomiast Blain rozpoczął pracę szkoleniową w 1991 roku, obejmując Alpitour Cuneo (obecnie Bre Banca Lannutti Cuneo). Później w latach 1999-2001 prowadził AS Cannes i Arago de Sete, po czym objął reprezentację Francji, której był selekcjonerem aż do 2012 roku. W tym czasie doprowadził siatkarzy znad Sekwany do sukcesów w MŚ (2002, brązowy medal), ME (2003, 2009 - srebrne medale) oraz LŚ 2006 (srebrny medal).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (3)
avatar
Ireneusz Krężoch
25.08.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Antiga,Falasca jejku mój Bełchatów,ale mam juz pare lat to ode mnie przesłanie:Małolaci nie bójcie sie marzen,zawsze bedziecie mieli kolesi na "NIE" ale walic ich :)  
avatar
Magda Wisłocka
25.08.2014
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
Przydałby się jeszcze jakiś psychoterapeuta, który popracowałby nie tylko z kadrą zawodników...  
avatar
nowa
25.08.2014
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
Super, że jest artykuł o tych którzy nie zawsze są widoczni. Panowie dobrych decyzji, pomyślnej współpracy, dla sztabu medycznego jak najmniej pracy.