Mikołajki trwają przez cały rok - czyli lista najbardziej zaskakujących porażek

Choć w Polsce mikołajki obchodzi się 6 grudnia, niektóre drużyny prezenty dostały znacznie wcześniej. W niniejszym zestawieniu prezentujemy listę najbardziej zaskakujących porażek w 2014 roku.

Agata Kołacz
Agata Kołacz
Turniej kwalifikacyjny do mistrzostw świata zakończył się klęską Polek

Styczeń: Polska  - Belgia 0:3 (20:25, 20:25, 25:27)
W ostatnim spotkaniu eliminacyjnym do mistrzostw świata rywalem polskich siatkarek była Belgia. Dla ekipy biało-czerwonych, do której powróciły najbardziej doświadczone zawodniczki, mecz z Żółtymi Tygrysami miał być jedynie formalnością i ostatnią prostą w kierunku Italii. Pomimo rozgrywania turnieju w Łodzi, doping polskich kibiców nie pomógł. Podopieczne Piotra Makowskiego szybko zostały sprowadzone na ziemię, pojedynek zakończył się pewnym zwycięstwem Belgijek, przez co naszych reprezentantek zabrakło na mundialu.

- My byłyśmy takim zespołem z doskoku i myślę, że na porażce zaważyło jedynie to, że nie miałyśmy czasu na przygotowanie się. Belgijki są już zespołem klasowym na arenie europejskiej i znamy te zawodniczki. Wiemy, że potrafią grać bardzo dobrze i pokazały, że są zespołem od nas lepszym - komentowała Joanna Wołosz.

Polub Siatkówkę na Facebooku
inf.własna
Zgłoś błąd
Komentarze (0)