Sprawiły niespodziankę na piasku

Getty Images / Michael Reaves / Na zdjęciu: Esmee Bobner i Zoe Verge-Depr

Szwajcarki Esmee Bobner i Zoe Verge-Depr niespodziewanie odniosły zwycięstwo w pierwszym meczu rywalizacji w siatkówce plażowej na igrzyskach olimpijskich 2024. Triumfowały także Kanadyjki oraz Brytyjczycy.

W poniedziałek (29 lipca) kolejne duety rozpoczęły rywalizację o medale w siatkówce plażowej podczas igrzysk olimpijskich 2024. Łotyszki Tina Graudina i Anastasija Samoilova były faworytkami potyczki ze Szwajcarkami Esmee Bobner i Zoe Verge-Depr.

Jednak w premierowej odsłonie Bobner i Verge-Depr odniosły pewne zwycięstwo, bowiem ich rywali dobiły jedynie do granicy 15. punktów. Faworyzowane Graudina i Samoilova jeszcze gorzej poradziły sobie w drugim secie, przegrywając 14:21.

Jeżeli chodzi o zmagania kobiet, to wcześniej z roli faworytek wywiązały się Kanadyjki Melissa Humana-Paredes i Brandie Wilkerson. Duet ten pewnie pokonał Paragwajki Giulianę Poletti i Michelle.

Premierowa odsłona zakończyła się triumfem Humana-Paredes i Wilkerson do 16. Natomiast w drugim secie spisały się jeszcze lepiej, ponieważ Poletti i Michelle dobiły jedynie do granicy 12. punktów.

Zaskakująco dobrze zmagania mężczyzn rozpoczęli z kolei Brytyjczycy Miles Evans i Chase Budinger. Może w rywalizacji z Francuzami Youssefem Krou i Arnaudem Gauthierem-Ratem nie byli tak skreślani jak Bobner i Verge-Depr, ale również to rywale wydawali się mieć większe szanse na triumf.

Tymczasem w premierowej odsłonie Evans i Budinger triumfowali 21:14. Jeszcze lepiej zaprezentowali się w drugim secie, zwyciężając z dziesięciopunktową przewagą (21:11).

Turniej siatkówki plażowej mężczyzn w ramach igrzysk olimpijskich 2024:

Youssef Krou/Arnaud Gauthier-Rat (Francja) - Miles Evans/Chase Budinger (Wielka Brytania) 0:2 (14:21, 11:21)

Turniej siatkówki plażowej kobiet w ramach igrzysk olimpijskich 2024:

Melissa Humana-Paredes/Brandie Wilkerson (Kanada) - Giuliana Poletti/Michelle (Paragwaj) 2:0 (21:16, 21:12)

Tina Graudina/Anastasija Samoilova (Łotwa) - Esmee Bobner/Zoe Verge-Depr (Szwajcaria) 0:2 (15:21, 14:21)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty