World Tour: Plejada gwiazd w Starych Jabłonkach

W najpopularniejszym turnieju siatkówki plażowej w Polsce zagrają wszyscy medaliści z Londynu. Pula nagród wynosi 300 tys. dolarów. Rozgrywki ruszą w poniedziałek 13 sierpnia.

Magdalena Gajek
Magdalena Gajek

W turnieju męskim wystąpią mistrzowie olimpijscy, czyli Niemcy Julius Brink i Jonas Reckermann oraz pogromcy Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla - Brazylijczycy Emanuel i Alison, którzy zdobyli srebro. Nie zabraknie brązowych medalistów z Łotwy (para Plavins/Smedins). Pojawią się także reprezentanci USA Jacob Gibb i Sean Rosenthal. Z Amerykanami biało-czerwoni w grupie wygrali 2:0.

Gwiazdą wśród kobiet będzie trzykrotna mistrzyni olimpijska Kerri Walsh. Wystąpią również Brazylijki Larissa Franca i Juliana da Silva, które na Mazurach triumfowały w trzech ostatnich edycjach.

- Ich przyjazdu możemy się spodziewać już w najbliższych dniach. Graczom z USA czy Brazylii nie opłaca się po wyjeździe z Londynu wracać do siebie - mówi dla Polsat Sport Sławomir Rykowski, rzecznik prasowy turnieju.

Poza Fijałkiem i Prudlem wystąpią także inne polskie pary: Michał Kądzioła/Jakub Szałankiewicz oraz Piotr Kantor/Bartosz Łosiak. Wśród kobiet zagwarantowany start mają Monika Brzostek/Kinga Kołosińska, Karolina Suwińska/Agnieszka Wołoszyn i Agnieszka Pręgowska/Renata Bekier. W kwalifikacjach powalczą dwie biało-czerwone drużyny.

Źródło: Polsat Sport

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×