KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

WT Stare Jabłonki: Monika Brzostek i Kinga Kołosińska z jednym zwycięstwem

Trzy polskie pary rywalizujące w turnieju World Tour w Starych Jabłonkach rozegrały po dwa mecze. Tylko Monika Brzostek i Kinga Kołosińska zdołały wygrać mecz.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Powodów do radości nie mieli kibice, którzy przyjechali do Starych Jabłonek, by wspierać polskie duety w imprezie z cyklu World Tour. W poniedziałek z imprezą pożegnały się w kwalifikacjach wszystkie polskie pary, a te, które miały zapewniony udział w turnieju głównym - nie zachwyciły.
Dorota Strąg i Katarzyna Kociołek trafiły do trudnej grupy. Najpierw poległy z Marią Antonelli i Julianą, a następnie zupełnie nie poradziły sobie z duetem włoskim Marta Menegatti / Viktoria Orsi Toth. W środę zmierzą się ze Szwajcarkami, które sprawiły sporą niespodziankę, pokonując pary z Brazylii i Włoch. Nieco lepiej spisały się Jagoda Gruszczyńska i Karolina Baran, które co prawda przegrały oba spotkania w dwóch setach, ale nawiązały walkę z przeciwniczkami. Niestety poza ich zasięgiem okazały się pary z Kanady i Rosji.

Jedynym pozytywnym akcentem był występ Moniki Brzostek i Kingi Kołosińskiej. Najlepsza polska kobieca para trafiła do ciekawej grupy i w pierwszym meczu mierzyła się z reprezentantkami Argentyny Anną Gallay i Georginą Klug. Polki były bliskie porażki w dwóch setach, ale zrehebilitowały się i doprowadziły do tie-breaka, w nim jednak musiały uznać wyższość rywalek. W drugim wtorkowym spotkaniu pokonały Victorię Bieneck i Julię Grossner, choć to Niemki były faworytkami w tym starciu.

W środę zostaną rozegrane ostatnie mecze grupowe oraz I runda.

Wyniki reprezentantek Polski:

Grupa A:
Marta Menegatti / Viktoria Orsi Toth (Włochy, 16) - Dorota Strąg / Katarzyna Kociołek (Polska, 32) 2:0 (21:12, 21:16)
Maria Antonelli / Juliana (Brazylia, 1) - Dorota Strąg / Katarzyna Kociołek (Polska, 32) 2:0 (21:13, 21:14)

Grupa G:
Jagoda Gruszczyńska / Karolina Baran (Polska, 10) - Melissa Humana-Paredes / Taylor Pischke (Kanada, 26) 0:2 (12:21, 17:21)
Jagoda Gruszczyńska / Karolina Baran (Polska, 10) - Aleksandra Moiseeva / Jewgienia Ukołowa (Rosja, 23) 0:2 (19:21, 14:21)

Grupa H:
Kinga Kołosińska / Monika Brzostek (Polska, 9) - Victoria Bieneck / Julia Grossner (Niemcy, 25) 2:0 (21:16, 21:16)
Kinga Kołosińska / Monika Brzostek (Polska, 9) - Anna Gallay / Georgina Klug (Argentyna 24) 1:2 (17:21, 24:22, 9:15)

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×