Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

TO: Nietypowe rozstrzygnięcie w Lucernie

Nie doszedł do skutku finał męskiego turnieju z powodu kontuzji Roberta Meeuwsena. Tym samym z tytułu mogli cieszyć się Włosi Alex Ranghieri i Marco Caminati. U pań triumfowały Niemki.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Z punktu widzenia polskiego kibica emocje w Lucernie skończyły się w 1/8 finału. W tej fazie zawodów odpadli bowiem Piotr Kantor i Bartosz Łosiak. Biało-Czerwoni w dwóch setach przegrali z tureckim duetem Murat Giginoglu / Volkan Gogtepe. Jeszcze mniej udany turniej mają za sobą pozostałe pary znad Wisły. Michał Bryl / Kacper Kujawiak oraz Maciej Rudol / Maciej Kosiak wyszli z swoich grup, ale 1/16 finału okazała się dla nich przeszkodą nie do przejścia.
Faza play-off i wcześniejsza rywalizacja w grupach nie była natomiast ponad siły Włochów. Alex Ranghieri i Marco Caminati tegoroczną przygodę z turniejem w Lucernie rozpoczęli od eliminacji! W nich pokonali między innymi duet Bryl/Kujawiak. Co ciekawe w fazie grupowej ponownie spotkali się z Biało-Czerwonymi i ponownie okazali się lepsi. Co więcej w Szwajcarii nie byli w stanie pokonać ich żadni rywale i po odwołaniu meczu o złoto mogli cieszyć się z wiktorii. Brąz przypadł w udziale wspomnianym już wcześniej reprezentantom Turcji. Para Giginoglu/Gogtepe pokonała w małym finale Szwajcarów, występujących z dziką kartą, Nico Beelera i Alexeia Strassera. Na drugim stopniu podium stanęli Holendrzy Robert Meeuwsen / Alexander Brouwer.Mecz o brąz: Giginoglu/Gogtepe (Turcja, 10) - Beeler/Strasser (Szwajcaria, 28) 2:1 (21:18, 18:21, 15:4)
Piotr Kantor i Bartosz Łosiak Piotr Kantor i Bartosz Łosiak
W turnieju kobiecym rozstrzygnięcia były mniej sensacyjne. Najlepsze okazały się reprezentantki Niemiec Karla Borger / Britta Buthe. Nasze zachodnie sąsiadki pokonały po tie-breaku Holenderki Madelein Meppelink /Marleen Van Iersel. W starciu o brąz lepsze okazały się triumfatorki poprzednich zawodów tej rangi w Fuzhou Kristina Valjas / Jamie Lynn Broder. Kanadyjki w pokonanym polu pozostawiły Austriaczki Stefanie Schwaiger i Barbare Hansel.

W najbliższym tygodniu w Pradze rywalizować będą tylko panie, gdzie odbędzie się kolejny turniej rangi Open. Z kolei w ostatnim tygodniu maja siatkarze i siatkarki plażowi spotkają się na pierwszych zawodach rangi Grand Slam. Inauguracyjnymi arenami zmagań w tym cyklu będą obiekty w Moskwie.

Mecz o złoto:
Borger/Buthe (Niemcy, 4) - Meppelink/Van Iersel (Holandia, 6)
2:1 (16:21, 21:16, 15:13)
Mecz o brąz:
Valjas/Lynn Broder (Kanada, 10) - Schwaiger/Hansel (Austria, 23)
2:0 (21:18, 21:15)

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×