Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Grand Slam w Moskwie: Panowie na plus, panie na minus

W pierwszym dniu zmagań w turnieju głównym polscy kibice mogli być zadowoleni z postawy siatkarzy znad Wisły. Słabiej poszło siatkarkom, które przegrały oba mecze w fazie grupowej.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński

W środę w ramach fazy grupowej każda para męska rozegrała po jednym spotkaniu, a żeńskie duety dwukrotnie wychodziły na boisko. Polskich kibiców przede wszystkim interesowały poczynania Biało-Czerwonych, którzy łącznie cztery razy zaprezentowali się moskiewskiej publiczności.


Najmniej powodów do zadowolenia miały Kinga Kołosińska i Monika Brzostek. Polki po przejściu kwalifikacji trafiły do grupy H. W środę przyszło im rywalizować ze znacznie wyżej notowanymi rywalkami. Niestety, z punktu widzenia polskich kibiców, przeciwniczki okazały się lepsze od reprezentantek Polski w obu spotkaniach. Warto jednak podkreślić, że w premierowym pojedynku para Kołosińska/Brzostek postawiła wysoko poprzeczkę gospodarzom. 

Grupa H:
Kołosińska/Brzostek (Polska, 25) - Ukołowa/Birlowa (Rosja, 8)
1:2 (21:16, 20:22, 13:15)
Kołosińska/Brzostek (Polska, 25) - Liliana/Baquerizo (Hiszpania, 9) 0:2 (14:21, 15:21)

By myśleć o pozostaniu w turnieju Polki muszą wygrać czwartkowe spotkanie ze Szwajcarkami By myśleć o pozostaniu w turnieju Polki muszą wygrać czwartkowe spotkanie ze Szwajcarkami
O ile panie nie miały za wesołych min po środowej rywalizacji, o tyle panom uśmiech nie schodził z ust. Trudno się jednak dziwić, bowiem oba męskie duety rozpoczęły fazę grupową od zwycięstwa. Rozstawieni z numerem 3 Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel nie mieli większych problemów z pokonaniem mało znanej, białoruskiej pary.

Grupa C:
Fijałek/Prudel (Polska, 3) - Dziadkou/Kawalenka (Białoruś, 30)
2:0 (21:17, 21:16)

Najtrudniejszym rywalem dla Polaków w grupie będzie holenderski duet Brouwer/Meeuwsen Najtrudniejszym rywalem dla Polaków w grupie będzie holenderski duet Brouwer/Meeuwsen
Przykład z bardziej doświadczonego duetu wzięli Maciej Kosiak i Maciej Rudol. Młodzi Polacy do głównej drabinki musieli przebijać się w kwalifikacjach. Na szczęście, z ich punktu widzenia, wtorkowe dwa spotkania nie zostawiły na tyle śladu, by dzień później zabrakło im świeżości. Biało-Czerwoni wytrzymali trzy setowe starcie z reprezentantami Stanów Zjednoczonych i po ostatnim gwizdku sędziego mogli unieść ręce w geście triumfu.

Grupa D:
Kosiak/Rudol (Polska, 29) - Lucena/Brunner (USA, 20)
2:1 (21:17, 17:21, 15:13)

Rywalizację przypłaciłem zdrowiem - rozmowa z Grzegorzem Fijałkiem, reprezentantem Polski w siatkówce plażowej

Czy Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel staną na podium turnieju w Moskwie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×