MŚ mężczyzn: Gospodarze zagrają o złoto z Brazylijczykami

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Ku uciesze holenderskiej publiczności do finału MŚ w siatkówce plażowej awansowała para Nummerdor / Varenhorst. O złoto powalczy z brazylijskim duetem Alison / Bruno Schmidt.

Pierwszy półfinał był niezwykle emocjonujący, premierowa odsłona padła łupem Reindera Nummerdora i Christiaana Varenhorsta, którzy wygrali różnicą 3 "oczek". Po zmianie stron inicjatywę przejęła para Pedro Solberg Salgado / Theodore Brunner i doprowadziła do wyrównania. O tym, kto zagra o złoty medal, musiał zadecydować tie-break. W tym lepiej zaprezentowali się miejscowi i to oni mieli więcej powodów do radości. [ad=rectangle] Drugi z pojedynków nie dostarczył już tylu wrażeń. Prowadzenie drugiej brazylijskiej pary, Alisona Ceruttiego / Bruno Oscara Schmidta ani przez moment nie było zagrożone. Amerykanie Nicholas Lucena / Theodore Brunner musieli uznać wyższość rywali w dwóch setach.

Finałowe spotkanie mistrzostw świata mężczyzn w Holandii zostanie rozegrane w niedzielę, 5 lipca, o godz. 21:00. 60 minut wcześniej rozpocznie się pojedynek o brąz.

Wyniki spotkań 1/2 finału:

Reinder Nummerdor / Christiaan Varenhorst (Holandia) - Pedro Solberg Salgado / Theodore Brunner (Brazylia) 2:1 (21:18, 21:23, 15:12)

Alison Cerutti / Bruno Oscar Schmidt (Brazylia) - Nicholas Lucena / Theodore Brunner (USA) 2:0 (21:17, 21:15)

Źródło artykułu: