Grand Slam: Kołosińska i Brzostek nie zdobędą medalu w Olsztynie. Polki za burtą turnieju

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu od prawej Monika Brzostek
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu od prawej Monika Brzostek

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek w fazie play-off potknęły się już na pierwszej przeszkodzie. W 1/16 finału Polki przegrały 1:2 ze Słowaczkami, Dominiką Nestarcovą i Natalią Dubovcovą, odpadając tym samym z Grand Slamu w Olsztynie.

Gdyby nie problemy z kręgosłupem przed turniejem Kingi Kołosińskiej, występ Polek na Mazurach należałoby rozpatrywać w kategoriach dużego rozczarowania. Tymczasem z uwagi na odnowienie się urazu Kołosińskiej występ Biało-Czerwonych w Olsztynie niemal do samego rozpoczęcia rywalizacji nie był pewny.

Ostatecznie Polki, rozstawione w zawodach z numerem pierwszym, przystąpiły do fazy grupowej, którą zakończyły na drugim miejscu z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki.

W 1/16 finału reprezentantkom gospodarzy przyszło rywalizować ze słowackim duetem Dominiką Nestarcovą i Natalią Dubovcovą. W fazie grupowej nasze południowe sąsiadki wygrały tylko jeden mecz, ale to wystarczyło im, by z trzeciej pozycji awansować do play-off.

{"id":"","title":""}

Pojedynek polskiej i słowackiej pary dostarczył kibicom sporo emocji. Starcie lepiej rozpoczęły Biało-Czerwone, które premierową odsłonę wygrały po długiej walce na przewagi. Taki triumf nie uskrzydlił jednak Polek. W kolejnym secie walka znów toczyła się punkt za punkt aż do stanu 16:16. Od tego momentu Kołosińska i Brzostek całkowicie w tej i następnej partii oddały inicjatywę rywalkom. Ostatecznie Słowaczki wygrał drugiego seta do 16, a tie-breaka do 11.

W kolejnej rundzie ich przeciwniczkami będą Kanadyjki Sarah Pavan i Heather Bansley. Rozstawione z numerem czwartym siatkarki z Klonowego Liścia wygrały wszystkie trzy mecze w grupie D i dzięki temu bezpośrednio awansowały do 1/8 finału.

wynik 1/16 finału:

Kołosińska/Brzostek (Polska, 1) - Nestarcova/Dubovcova (Słowacja, 23) 1:2 (27:25, 16:21, 11:15)