Grand Slam w Olsztynie: świetny początek Polaków w fazie play-off

Polscy siatkarze plażowi udanie rozpoczęli fazę pucharową Grand Slamu w Olsztynie. Do 1/8 finału awansowały aż trzy polskie pary, w tym liderzy rankingu World Tour Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Piotr Kantor jest jednym z najlepszych polskich siatkarzy plażowych WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Piotr Kantor jest jednym z najlepszych polskich siatkarzy plażowych

Po fazie grupowej w turnieju męskim na Mazurach pozostały cztery pary znad Wisły. Z zawodami pożegnali się jedynie Michał Bryl i Kacper Kujawiak, którzy z bilansem jednego zwycięstwa i dwóch porażek zakończyli zmagania w grupie H na ostatnim czwartym miejscu.

Pozostali Biało-Czerwoni awansowali do fazy pucharowej i dalsze zmagania rozpoczęli wcześnie rano w sobotę od 1/16 finału. Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego było pewne, że w kolejnej rundzie wystąpi przynajmniej jedna polska para. W bezpośrednim pojedynku spotkali się bowiem Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz z Maciejem Kosiakiem i Maciejem Rudolem. Pojedynek przysporzył sporo emocji, a triumfatora wyłonił tie-break grany na przewagi. Ostatecznie w zmaganiach w Olsztynie pozostali Kądzioła i Szałankiewicz.

ZOBACZ WIDEO Michał Probierz: jeśli tylko Pazdan jest zdrowy... (źródło: TVP)

W kolejnej fazie Grand Slamu są także Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem oraz Grzegorz Fijałek z Mariuszem Prudlem. Pierwsi z wymienionych, którzy w tym sezonie zdobyli już złoto i brąz w zawodach tej rangi, pokonali po trzysetowym pojedynku rosyjski duet Oleg Stojanowskij / Artum Jarzutkin. Z kolei Fijałek z Prudlem już po drugim secie mogli cieszyć się z pokonania Austriaków Clemensa Dopplera i Alexandra Horsta.

W 1/8 finału dojdzie do przedwczesnego finału tych zawodów. W pojedynku o ćwierćfinał spotkają się dwie najwyżej rozstawione pary - Kantor z Łosiakiem oraz Brazylijczycy Alison Cerutti z Bruno Oscarem Schmidtem. Fijałek z Prudlem oraz Kądzioła z Szałankiewiczem także staną przed sporym wyzwaniem, ponieważ ich rywale, odpowiednio Kanadyjczycy Chaim Schalk i Ben Saxton oraz reprezentanci USA John Hyden i Tri Bourne, nie zaznali jeszcze w tym turnieju smaku porażki.

wyniki 1/16 finału:
Łosiak/Kantor (Polska, 1) - Stojanowskij/Jarzutkin (Rosja, 13) 2:1 (20:22, 21:19, 15:10)
Doppler/Horst (Austria, 8) - Fijałek/Prudel (Polska, 10) 0:2 (19:21, 20:22)
Kądzioła/Szałankiewicz (Polska, 14)
- Kosiak/Rudol (Polska, 20) 2:1 (17:21, 21:18, 18:16)

1/8 finału:
Łosiak/Kantor (Polska, 1) - Cerutti/Schmidt (Brazylia, 2) - godz. 14:15
Schalk/Saxton (Kanada, 5) - Fijałek/Prudel (Polska, 10) - godz. 14:15
Hyden/Bourne (USA, 9) - Kądzioła/Szałankiewicz (Polska, 14) - godz. 14:15

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×