Porec Major Series: mistrzowie świata najlepsi w Chorwacji

Rozstawieni z numerem jeden Brazylijczycy Alison Cerutti i Bruno Oscar Schmidt triumfowali w męskim turnieju Major Series w chorwackim Porec. Srebro zdobyli Austriacy Clemens Doppler i Alexander Horst, a brąz Kanadyjczycy Chaim Schalk i Ben Saxton.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Dla polskich kibiców największe emocje z rywalizacją w Chorwacji skończyły się w 1/8 finału gdy opadli Grzegorz Fijałek z Mariuszem Prudlem oraz Piotr Kantor z Bartoszem Łosiakiem. Pogromcy Fijałka i Prudla Łotysze Aleksandrs Samoilovs i Janis Smedins ostatecznie dotarli do strefy medalowej, ale po przegranej w półfinale i meczu o brąz musieli zadowolić się czwartym miejscem w Porec.

Po czwarty medal w tym sezonie w zawodach FIVB, ale dopiero po drugi złoty sięgnęli Alison Cerutti i Bruno Oscar Schmidt. W fazie grupowej Brazylijczycy przegrali z Fijałkiem i Prudlem, ale po raz drugi w Chorwacji już nie przegrali. Wcześniej para z Ameryki Południowej triumfowała  w tym sezonie w zawodach rangi Open w brazylijskiej Fortalezie.

Najwięcej emocji w męskiej rywalizacji o medale przyniósł pojedynek o brąz. W nim Kanadyjczycy Chaim Schalk i Ben Saxton pokonali po tie-breaku Samoilovsa i Smedinsa. Każda z trzech partii była bardzo zacięta. W drugiej siatkarze z Kraju Klonowego Liścia wygrali dopiero 30:28, a w decydującym secie 20:18.

ZOBACZ WIDEO Tour de Pologne w liczbach (źródło TVP)

Ostatnim sprawdzianem dla siatkarzy plażowych przed turniejem olimpijskim w Rio de Janeiro będą kolejne zawody Major Series, tym razem od 6 do 10 lipca w szwajcarskim Gstaad. W turnieju wystartują najmocniejsze pary znad Wisły.

wyniki półfinałów:
Schalk/Saxton (Kanada, 6) - Doppler/Horst (Austria, 15) 1:2 (21:17, 17:21, 17:19)
Cerutti/Schmidt (Brazylia, 1) - Samoilovs/Smedins (Łotwa, 5) 2:1 (18:21, 21:17, 15:11)

wynik meczu o brąz:
Samoilovs/Smedins (Łotwa, 5) - Schalk/Saxton (Kanada, 6) 1:2 (21:19, 28:30, 18:20)

wynik meczu o złoto:
Cerutti/Schmidt (Brazylia, 1) - Doppler/Horst (Austria, 15) 2:1 (21:13, 16:21, 15:12)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×