Porec Major Series: niemiecka dominacja w strefie medalowej

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Rozstawione z numerem 19 Niemki Chantal Laboureur i Julia Sude wygrały żeński turniej Major Series w Porec. W czołowej czwórce zawodów znalazły się aż trzy duety zza naszej zachodniej granicy.

Rywalizacji w chorwackim Porec nie będą mile wspominać Brazylijki. Rozstawione z numerem pierwszym Larissa Franca i Talita Antunes Da Rocha oraz turniejowa trójka Agatha Bednarczuk z Barbarą Seixas De Freitas odpadły już w 1/16 finału. Lepsze od Canarinhas okazały się odpowiednio Włoszki Marta Menegatti / Viktoria Orsi Toth oraz Niemki Karla Borger / Britta Buthe. Drugie z wymienionych ostatecznie stanęły w Porec na najniższym stopniu podium.

W meczu o brązowy medal Niemki pokonały swoje rodaczki Laure Ludwig i Kire Walkenhorst. Aktualne mistrzynie Europy, które przed dwoma tygodniami triumfowały w Grand Slamie w Olsztynie, nie wykorzystały wczesnego odpadnięcia z Brazylijek i musiały zadowolić się tylko, z punktu widzenia ostatnich świetnych wyników tej pary, czwartą lokatą.

W półfinale Ludwig i Walkenhorst wyraźnie przegrały z Kanadyjkami Sarah Pavan i Heather Bansley. W meczu o złoto, w kolejnym starciu niemiecko-kanadyjskim, tym razem ze zwycięstwa mogły cieszyć się nasze zachodnie sąsiadki. Chantal Laboureur i Julia Sude wygrały finał 2:0 i po raz pierwszy w tym sezonie stanęły na najwyższym stopniu podium w zawodach organizowanych przez FIVB. W kwietniu 2016 roku Niemki wywalczyły srebro w turnieju rangi Open w chińskim Fuzhou.

W Porec wystartowała jedna para znad Wisły. Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg przebrnęły przez dwie rundy kwalifikacji, ale udział w głównej drabince zakończyły po fazie grupowej z bilansem trzech porażek. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek nie zgłosiły się do rywalizacji w Chorwacji.

Ostatnim sprawdzianem dla siatkarek plażowych przed igrzyskami olimpijskimi  w Rio de Janeiro będzie turniej Major Series w szwajcarskim Gstaad w dniach 5-9 lipca. W tych zawodach wezmą już udział Kołosińska i Brzostek.

wyniki półfinałów:

Borger/Buthe (Niemcy, 10) - Laboureur/Sude (Niemcy, 19) 0:2 (19:21, 20:22)

Ludwig/Walkenhorst (Niemcy, 2) - Pavan/Bansley (Kanada, 4) 0:2 (17:21, 15:21)

wynik meczu o brąz:

Ludwig/Walkenhorst (Niemcy, 2) - Borger/Buthe (Niemcy, 10) 1:2 (19:21, 23:21, 11:15)

wynik finału:

Laboureur/Sude (Niemcy, 19) - Pavan/Bansley (Kanada, 4) 2:0 (21:19, 21:18)

ZOBACZ WIDEO Euro 2016. Jan Tomaszewski: Sędzia popełnił katastrofalny błąd (źródło: TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu:
Komentarze (0)