MP w siatkówce plażowej: jednostronny finał. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek ze złotem

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA /  /
PAP/EPA / /
zdjęcie autora artykułu

Uczestniczki igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zdobyły złoty medal mistrzostw Polski, które rozegrano we Wrześni. W finale późniejsze triumfatorki pokonały pewnie 2:0 Martynę Wardak i Katarzynę Kociołek.

Na najniższym stopniu podium stanęły natomiast Dorota Strąg i Jagoda Gruszczyńska, które także bez straty seta wygrały z Sandrą Szychowską i Magdaleną Rapacz-Matras.

Mistrzynie kraju Kinga Kołosińska i Monika Brzostek potwierdziły we Wrześni, że aktualnie są zdecydowanie najlepszą parą w Polsce. W całym turnieju brązowe medalistki mistrzostw Europy z 2015 roku nie straciły nawet seta.

-  Grałyśmy od pierwszego meczu bardzo skupione. Wiedziałyśmy, że wszystkie nasze rywalki potrafią grać i każda dekoncentracja zemści się na nas. Przyjechałyśmy do Wrześni z zamiarem obronienia tytułu i cieszymy się, że ta sztuka nam udała się - przyznała po meczu finałowym Kołosińska.

Po ceremonii dekoracji z przebiegu turnieju żeńskiego zadowolony był wiceprezes PZPS Paweł Wachowiak. - Oglądam turniej i nie ma do czego się przyczepić. Wszystko jest znakomicie zrobione - podkreślił działacz, dodając: - Mamy wszystko to co potrzebne jest przy dobrym widowisku sportowym. Grają świetni sportowcy przy pełnych trybunach.

W niedzielę we Wrześni zapadną decydujące rozstrzygnięcia w turnieju mężczyzn. W półfinałach Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zmierzą się Bartłomiejem Kiernozem i Bartłomiejem Malcem oraz duet Piotr Kantor / Bartosz Łosiak z parą Michał Bryl / Kacper Kujawiak.

wyniki turnieju siatkarek plażowych

mecz o brąz: Strąg/Gruszczyńska

- Szychowska/Rapacz-Matras 2:0 (21:17, 21:12) finał: Kołosińska/Brzostek

- Wardak/Kociołek 2:0 (21:14, 21:18)

ZOBACZ WIDEO: Zieliński o swoim transferze: Liverpool i Napoli się o mnie biły

Źródło artykułu: