World Tour Moskwa: złoci Amerykanie, polskie pary na piątej pozycji

Phil Dalhausser i Nick Lucena zwyciężyli w turnieju World Tour w Moskwie. Amerykanie w finale pokonali rosyjski duet Krasilnikov/Liamin. Polskie pary zakończyły zmagania na piątej pozycji.

Katarzyna Smelik
Katarzyna Smelik

Amerykańscy siatkarze Nicholas Lucena i Philip Dalhausser pokonując w finale Wiaczesława Krasilnikowa i Nikitę Liamina sięgnęli po złoty medal w turnieju World Tour. Tylko pierwszy set zakończył się wyraźną dominacją amerykańskiego duetu, zaś dwie kolejne partie rozstrzygały się w końcówkach.

Niemniej emocji było w meczu o brązowy medal. Ostatecznie, po trzysetowym boju triumfowała para Stoyanovskiy/Yarzutkin pokonując parę Samoilovs/Smedins.

Polskie pary zakończyły swoje zmagania już w ćwierćfinale. Jako pierwsi na boisko wyszli Jakub Szałankiewicz i Maciej Rudol, zaś po drugiej stronie siatki stał rosyjski duet Krasilnikov i Liamin, który bez problemu rozprawił się z Polakami 0:2 (18:21, 15:21). Grzegorz Fijałek i Michał Bryl pożegnali się z turniejem po porażce z późniejszymi złotymi medalistami, Nicholasem Luceną i Philipem Dalhausserem 1:2 (19:21, 21:18, 8:15).

Końcowe wyniki turnieju:

Finał:

Krasilnikov/Liamin (RUS) - Lucena/Dalhausser (USA) 1:2 (17:21, 24:22, 16:18)

Mecz o brąz:

Samoilovs/Smedins (LAT) - Stoyanovskiy/Yarzutkin (RUS) 1:2 (21:18, 14:21, 8:15)

ZOBACZ WIDEO Kochanowski jak Milik. "Naszym celem jest złoto MŚ juniorów"
Czy rok 2017 będzie udany dla polskich par?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×