MŚ 2017: Holendrzy za silni. Pierwsza porażka Fijałka/Bryla

W Austrii trwają mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn i kobiet. W swoim trzecim meczu Grzegorz Fijałek i Michał Bryl przegrali 0:2 z Alexandrem Brouwerem/Robertem Meeuwsenem.

Olga Krzysztofik
Grzegorz Fijałek / Grzegorz Fijałek
Do rywalizacji w męskim turnieju przystąpiły trzy polskie pary: Fijałek/Bryl, Prudel/Kujawiak oraz Łosiak/Kantor.

Trzecim, czyli ostatnim grupowym rywalem Grzegorza Fijałka i Michała Bryla była holenderska para Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen, którzy tak samo jak Polacy byli niepokonani i nie stracili do tej pory żadnego seta.

Gra naszych reprezentantów nie była zbyt skuteczna, co wykorzystywali rywale. Holendrzy kończyli swoje akcje, dzięki czemu szybko powiększali przewagę. Fijałek i Bryl starali się niwelować straty, lecz rywale im na to nie pozwalali (17:10). Premierową partię nasi siatkarze przegrali bardzo wyraźnie.

Drugi set rozpoczął się od wyrównanej walki, ale skromne prowadzenie było po stronie holenderskiej pary. Ta odsłona była o wiele mniej jednostronna, Polacy nie pozwalali rywalom odskoczyć (11:12). Mimo że grali naprawdę dobrze, to nie udało im się pójść za ciosem i powiększyć swojej skromnej przewagi, przez co przegrali tę partię i całe spotkanie.

Mimo porażki Grzegorz Fijałek i Michał Bryl zajęli drugie miejsce w grupie J, dzięki czemu awansowali do kolejnej rundy mundialu.

Alexander Brouwer/Robert Meeuwsen (Holandia) - Grzegorz Fijałek/Michał Bryl (Polska) 2:0 (21:14, 21:18)

Wtorek jest dniem odpoczynku dla jednej polskiej pary - Prudel/Kujawiak swoje ostatnie grupowe spotkanie rozegrają w środę.

Terminarz spotkań Polaków w plażowych mistrzostwach świata 2017:

Grupa C

29 lipca
Prudel/Kujawiak (POLSKA) - Leonardo/Garcia L. (Argentyna) 2:0 (21:12, 21:17)
Boisko 2

31 lipca
Doherty/Hyden (USA) - Prudel/Kujawiak (POLSKA) 2:0 (21:14, 21:15)

29 lipca
Łosiak/Kantor (POLSKA) - Goyo/Roger (Paragwaj) 2:0 (21:16, 21:12)
Boisko 2

31 lipca
Łosiak/Kantor (POLSKA) - Capogrosso/Azaad (Argentyna) 2:0 (21:15, 21:15)

28 lipca
Fijałek/Bryl (POLSKA) - Ranghieri/Carambula (Włochy) 2:0 (21:18, 21:15)

30 lipca
Fijałek/Bryl (POLSKA) - Vieyto/Cairus (Urugwaj) 2:0 (27:25, 21:11)
Boisko 2

1 sierpnia Brouwer/Meeuwsen (Holandia) - Fijałek/Bryl (POLSKA) 2:0 (21:14, 21:18) Boisko centralne

1. Brouwer/Meeuwsen Holandia 6 3-0 6:0
2. Fijałek/Bryl Polska 5 2-1 4:2
3. Ranghieri/Carambula Włochy 4 1-2 2:4
4. Vieyto/Cairus Urugwaj 3 0-3 0:6

Czy Prudel/Kujawiak wygrają swój ostatni mecz grupowy?