World Tour w Hadze: zmienne szczęście Polek. Brazylijki za silne dla Kołosińskiej/Kociołek

Za reprezentantkami Polski pierwszy turniej z cyklu World Tour w 2018 roku. W Hadze najlepiej zagrały Kinga Kołosińska/Katarzyna Kociołek, które odpadły w 1/8 finału.

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Kinga Kołosińska jest jedną z czołowych siatkarek plażowych WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Kinga Kołosińska jest jedną z czołowych siatkarek plażowych
W Hadze wystartowały dwie polskie pary żeńskie. Kwalifikacji do turnieju głównego nie przebrnęły Aleksandra Gromadowska i Jagoda Gruszczyńska. Polki niespodziewanie przegrały ze szwedzkim duetem sióstr - Kristina Thurin/Susanna Thurin. Naszym reprezentantkom nie udało się wywalczyć nawet jednego seta.

Natomiast rywalizację od turnieju głównego rozpoczęły Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek. W zmaganiach grupowych nasze reprezentantki rozegrały dwa tie-breaki, notując jedną wygraną i jedną porażkę. Przegrana z Czeszkami Kolocovą/Kvapilovą sprawiła, że Biało-Czerwone nie zajęły pierwszego miejsca w grupie B, które dawało bezpośredni awans do 1/8 finału.

Kołosińska i Kociołek trawiły więc do barażu o 1/8 finału. W tym etapie zmierzyły się z reprezentantkami gospodarzy, holenderską parą Keize/Meppelink. Polki bardzo dobrze rozpoczęły mecz, lecz pozwoliły rywalkom doprowadzić do tie-breaka. Dla naszych siatkarek był to już trzeci trzysetowy pojedynek podczas zmagań w Hadze i zarazem drugi zwycięski.

W 1/8 finału ich rywalkami były doświadczone Brazylijki Carolina/Maria Antonelli. Canarinhos nie pozwoliły naszym zawodniczkom na zbyt wiele, w drugiej partii triumfowały do 8. Tym samym po porażce z Brazylijkami Kołosińska/Kociołek odpadły z turnieju, kończąc rywalizację na 9. miejscu.

Wyniki polskich par w turnieju World Tour w Hadze:

Kwalifikacje do turnieju głównego

Aleksandra Gromadowska/Jagoda Gruszczyńska (Polska) - Kristina Thurin/Susanna Thurin (Szwecja) 0:2 (19:21, 20:22)

Turniej główny, grupa B

Kinga Kołosińska/Katarzyna Kociołek (Polska) - Nadzieżda Makroguzowa/Swetłana Chołomina (Rosja) 2:1 (12:21, 21:15, 15:12)

Kristyna Kolocova/Michala Kvapilova (Czechy) - Kinga Kołosińska/Katarzyna Kociołek (Polska) 2:1 (21:17, 15:21, 15:13)

I runda pucharowa

Kinga Kołosińska/Katarzyna Kociołek (Polska) - Sanne Keizer/Madelein Meppelink (Holandia) 2:1 (21:17, 17:21, 15:12)

1/8 finału

Carolina Solberg/Maria Antonelli (Brazylia) - Kinga Kołosińska/Katarzyna Kociołek (Polska) 2:0 (21:16, 21:8)

ZOBACZ WIDEO Puchar Anglii: piękny gol Lingarda, wymęczona wygrana Manchesteru United. Zobacz skrót [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Jak oceniasz występ Polek podczas WT w Hadze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×