Kolejne zmiany w polskich parach. Monika Brzostek wraca do gry

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  / Na zdjęciu: Kinga Kołosińska (z lewej) i Monika Brzostek (z prawej)
Getty Images / / Na zdjęciu: Kinga Kołosińska (z lewej) i Monika Brzostek (z prawej)
zdjęcie autora artykułu

W siatkówce plażowej rozpoczął się sezon 2018. Na kolejne roszady w parach zdecydował się trener męskiej reprezentacji, Grzegorz Klimek. Natomiast do rywalizacji po urlopie macierzyńskim powrócić ma Monika Brzostek.

W poprzednim sezonie Brzostek tymczasowo zawiesiła karierę ze względu na urlop macierzyński. Do indywidualnych treningów wróciła jesienią, a pod koniec roku 2017 uczestniczyła we wspólnych przygotowaniach reprezentacji w Spale.

Tegoroczny sezon reprezentacyjny Kinga Kołosińska rozpoczęła w parze z Katarzyną Kociołek (obecnie para występuje w World Tourze w Hadze). Według wstępnych planów Monika Brzostek ma wrócić do rywalizacji pod koniec lutego na zawody WT w USA, a najpóźniej na zasadniczą część sezonu, rozpoczynającą się w kwietniu, maju.

Podczas urlopu macierzyńskiego Brzostek, Kołosińska występowała w parze z Jagodą Gruszczyńską, która bieżący sezon rozpoczęła w duecie z Aleksandrą Gromadowską (para nie przeszła kwalifikacji do WT w Hadze).

Zmiany nie ominęły również męskiej reprezentacji Polski prowadzonej przez Grzegorza Klimka. Mariusz Prudel po występach z Kacprem Kujawiakiem stworzył duet z doświadczonym Jakubem Szałankiewiczem. Natomiast Kujawiak występuje z Maciejem Rudolem, byłym partnerem Szałankiewicza.

Nadal wspólnie grają Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, najlepszy polski duet dwóch ostatnich lat, a drugi rok współpracy rozpoczęli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl.

ZOBACZ WIDEO Złoci juniorzy pojadą na "dorosłe" MŚ? "Trzy nazwiska są oczywiste"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy rok 2018 przyniesie sukcesy polskich plażowiczów?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)