KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kolejne zmiany w polskich parach. Monika Brzostek wraca do gry

W siatkówce plażowej rozpoczął się sezon 2018. Na kolejne roszady w parach zdecydował się trener męskiej reprezentacji, Grzegorz Klimek. Natomiast do rywalizacji po urlopie macierzyńskim powrócić ma Monika Brzostek.

Olga Krzysztofik
Olga Krzysztofik
Kinga Kołosińska (z lewej) i Monika Brzostek (z prawej) Getty Images / Na zdjęciu: Kinga Kołosińska (z lewej) i Monika Brzostek (z prawej)
W poprzednim sezonie Brzostek tymczasowo zawiesiła karierę ze względu na urlop macierzyński. Do indywidualnych treningów wróciła jesienią, a pod koniec roku 2017 uczestniczyła we wspólnych przygotowaniach reprezentacji w Spale.

Tegoroczny sezon reprezentacyjny Kinga Kołosińska rozpoczęła w parze z Katarzyną Kociołek (obecnie para występuje w World Tourze w Hadze). Według wstępnych planów Monika Brzostek ma wrócić do rywalizacji pod koniec lutego na zawody WT w USA, a najpóźniej na zasadniczą część sezonu, rozpoczynającą się w kwietniu, maju.

Podczas urlopu macierzyńskiego Brzostek, Kołosińska występowała w parze z Jagodą Gruszczyńską, która bieżący sezon rozpoczęła w duecie z Aleksandrą Gromadowską (para nie przeszła kwalifikacji do WT w Hadze).

Zmiany nie ominęły również męskiej reprezentacji Polski prowadzonej przez Grzegorza Klimka. Mariusz Prudel po występach z Kacprem Kujawiakiem stworzył duet z doświadczonym Jakubem Szałankiewiczem. Natomiast Kujawiak występuje z Maciejem Rudolem, byłym partnerem Szałankiewicza.

Nadal wspólnie grają Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, najlepszy polski duet dwóch ostatnich lat, a drugi rok współpracy rozpoczęli Grzegorz Fijałek i Michał Bryl.

ZOBACZ WIDEO Złoci juniorzy pojadą na "dorosłe" MŚ? "Trzy nazwiska są oczywiste"
Czy rok 2018 przyniesie sukcesy polskich plażowiczów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
PAP
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×