Turniej z cyklu World Tour zagości w Warszawie

W dniach 27 czerwca - 1 lipca w Warszawie odbędzie się turniej z cyklu World Tour w siatkówce plażowej. - Jestem pewny, że będzie to wspaniałe wydarzenie, przy udziale niesamowitej polskiej publiczności - powiedział Jacek Kasprzyk, prezes PZPS.

Piotr Dobrowolski
Piotr Dobrowolski
Boiska do siatkówki plażowej WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Boiska do siatkówki plażowej
Konferencja prasowa, która odbyła się na terenie Monta Beach Volley Club, była poświęcona turniejowi z cyklu World Tour, który w dniach 27 czerwca - 1 lipca odbędzie się w Warszawie. Na czterech boiskach rywalizowały będą 32 pary. - To dla nas ważny sezon. Zgodnie z rankingiem FIVB, na drugim miejscu plasuje się polska para Bartosz Łosiak-Piotr Kantor, na dwunastym miejscu para Grzegorz Fijałek-Michał Bryl, a nasz żeński duet Kinga Kołosińska-Katarzyna Kociołek, po kilku perypetiach zdrowotnych i zmianach personalnych zajmuje dwudziestą piątą lokatę - powiedział Jacek Kasprzyk. - Jestem pewny, że będzie to wspaniałe wydarzenie, przy udziale niesamowitej polskiej publiczności - dodał prezes PZPS.

- Czterogwiazdkowy turniej, jakim jest World Tour, jest ważną imprezą dla FIVB i cieszymy się, że w tym sezonie zagości ona w Warszawie, która świetnie wpisuje się w strategię światowej federacji, zakładającą promocję naszej dyscypliny w największych miastach. Wiem, że w Polsce siatkówka, zaraz po piłce nożnej i skokach narciarskich, jest najważniejszym sportem, dlatego wasz kraj jest idealny do jej popularyzowania wśród kibiców z całego świata - podkreślił Angelo Squeo, dyrektor siatkówki plażowej FIVB. - Chcemy, by przekaz z turnieju był odbierany w dziewiętnastu krajach i szacujemy, że zmagania może obejrzeć nawet 10 milionów telewidzów. Wiemy, że Polska nie jest jednorazowym strzałem, a FIVB chce tu wracać, bo jest pewna najwyższej jakości - nie ukrywał.

- Marzę o tym, żeby Warszawa stała się europejską stolicą sportów plażowych. Mamy w planach budowę obiektu, który pomieści 3200 osób, tak by warszawianie i osoby przyjezdne miały pełny komfort oglądania rozgrywanych spotkań. Chcemy zorganizować także strefę zabaw dla dzieci, a także konieczne przy organizacji turnieju biura dla lekarzy, sędziów i innych osób zaangażowanych w turniej. Prawdopodobnie będzie to około 800 metrów kwadratowych powierzchni terenu. Pracy mamy dużo, ale wierzymy, że nasza impreza stanie na najwyższym poziomie, a kibice chętnie wezmą udział w całym wydarzeniu - zaznaczył z kolei Piotr Kamiński, dyrektor World Tour Warsaw 2018.

Gościem specjalnym konferencji był Wilfredo Leon, który zamierza obejrzeć przynajmniej jeden dzień zmagań siatkarzy i siatkarek plażowych w stolicy Polski. - Mimo że sam nie grałem zbyt wiele w siatkówkę plażową, lubię ją oglądać. Cieszę się, że tak ważny turniej będzie miał miejsce w Warszawie, bo to pomoże rozwijać się siatkówce zarówno tej profesjonalnej, jak i amatorskiej. Jestem pewny, że przynajmniej na jeden dzień, wraz z rodziną przyjdę do Monta Beach Volley Club, by obejrzeć zmagania najważniejszych światowych par w rozgrywkach World Tour - zapowiedział przyszły reprezentant naszego kraju.

ZOBACZ WIDEO "Przeszedłem z piekła do nieba". Młodzi polscy mistrzowie złapali błysk
Czy rozgrywki cyklu World Tour w takich miastach jak Warszawa to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×