WT Warszawa: Polki przegrywały, ale się podniosły. Kołosińska i Kociołek w 2. rundzie

W meczu o awans do 2. rundy turnieju World Tour Warszawa Kinga Kołosińska i Monika Kociołek przegrywały już 0:1 w setach z fińskim duetem. Polki poprawiły jednak swoją grę i ostatecznie mogły cieszyć się z triumfu 2:1.

Szymon Łożyński
Katarzyna Kociołek (z lewej) i Kinga Kołosińska (z prawej) Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Katarzyna Kociołek (z lewej) i Kinga Kołosińska (z prawej)
Biało-Czerwone nie wygrały swojej rywalizacji w grupie, dlatego fazę pucharową rozpoczęły już od pierwszej rundy.

Początek meczu nie ułożył się po myśli Polek. Finki już w pierwszej fazie seta objęły prowadzenie 11:8 i później starały się kontrolować partię. Co prawda Polki miały swoje szanse, ale większa liczba błędów w końcówce zadecydowała, że musiały przełknąć gorycz porażki 18:21.

Druga odsłona pojedynku wygląda już zupełnie inaczej. Na siatce dobrze prezentowała się Kinga Kołosińska, do tego tym razem to rywalki częściej myliły się i o losach meczu musiał zadecydować tie-break, grany do 15 punktów.

W nim sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Lepiej rozpoczęły Finki, które prowadziły 3:1. Kilka minut później, po asie serwisowym, na prowadzeniu były już reprezentantki gospodarzy (7:6). Od stanu 12:12 Polki zdobyły dwa punkty z rzędu, co mocno przybliżyło je do triumfu. Rywalki pierwszego meczbola obroniły, ale przy drugim i skutecznym ataku Katarzyny Kociołek nie miały już nic do powiedzenia.

W walce o ćwierćfinał Biało-Czerwone zmierzą się z mocną brazylijską parą Agatha Bednarczuk i Eduardą Santos Lisboa. Początek meczu o 18:00. Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek są jedynymi reprezentantkami Polski w fazie pucharowej turniej World Tour w Warszawie.

Wynik 1. rundy:

Kinga Kołosińska/Katarzyna Kociołek (Polska) - Taru Lahti-Liukkonen/Anninna Parkkinen (Finlandia) 2:1 (18:21, 21:17, 15:13)

Czy Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek awansują do ćwierćfinału turnieju WT Warszawa?