Mistrzostwa Polski: Niespodzianki nie było. Triumf Kingi Kołosińskiej i Katarzyny Kociołek

Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek pokonały w finale Kingę Legietę i Aleksandrę Wachowicz (2:0) i zdobyły tytuł mistrzyń kraju. Brąz zdobyły Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Gromadowska.

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Kinga Kołosińska (po lewej) i Katarzyna Kociołek (po prawej) WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Kinga Kołosińska (po lewej) i Katarzyna Kociołek (po prawej)
Faworytkami do końcowego zwycięstwa były Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek. Para nie straciła przez cały turniej nawet seta, udowadniając, że w tej chwili jest najlepszym polskim kobiecym duetem.

W finale siatkarki odprawiły Aleksandrę Wachowicz oraz Kingę Legietę, które w tym sezonie doświadczenie zbierały głównie w krajowych rozgrywkach, ale pokazały, że mają potencjał, by powalczyć na arenie międzynarodowej.

Po brąz sięgnęły Jagoda Gruszczyńska (przed rokiem zdobyła mistrzostwo Polski z Kingą Kołosińską) i Aleksandra Gromadowska, pokonując Magdalenę Rapacz-Matras i Sandrę Szychowską, które wykorzystały dobre losowanie i osiągnęły ogromny sukces awansując do półfinału. Dwa ostatnie mecze jednak przegrały i w efekcie zajęły czwarte miejsce.

Do walki o medale nie włączyły się Aneta Kaczmarek oraz Monika Brzostek, przegrywając po zaciętym tie-breaku z Gruszczyńską i Gromadowską.Wyniki:

mecz o 1. miejsce

Katarzyna Kociołek / Kinga Kołosińska - Kinga Legieta / Aleksandra Wachowicz 2:0 (22:20, 21:13)

mecz o 3. miejsce
Jagoda Gruszczyńska / Aleksandra Gromadowska - Magdalena Rapacz-Matras / Sandra Szychowska 2:0 (21:15, 21:13)

ZOBACZ WIDEO: Krzysztof Hołowczyc o sytuacji Roberta Kubicy: To może być dla niego szansa
Czy Kinga Kołosińska i Katarzyna Kociołek w przyszłym sezonie będą mieć lepsze wyniki na arenie międzynarodowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×