Siatkówka plażowa. Koronawirus. Reprezentantki Polski utknęły w Australii. Związek ma im pomóc

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Kinga Kołosińska (po lewej) i Katarzyna Kociołek (po prawej)
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Kinga Kołosińska (po lewej) i Katarzyna Kociołek (po prawej)
zdjęcie autora artykułu

Niepokojące informacje płyną z Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Reprezentantki Polski w siatkówce plażowej Katarzyna Wojtasik i Katarzyna Kociołek utknęły w Australii. Czynione są starania, by pomóc im wrócić do kraju.

W tym artykule dowiesz się o:

"Nasza reprezentacyjna para Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek wraz trenerem i fizjoterapeutą utknęli w Australii. Polski Związek Piłki Siatkowej czyni wszystko, by szybko i bezpiecznie sprowadzić ich do kraju" - czytamy na oficjalnym koncie PZPS na Twitterze.

Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik przebywały w Australii, gdzie miały wziąć udział w turnieju. Decyzją FIVB, zmagania na Antypodach, jak i w Meksyku zostały odwołane z uwagi na pandemię koronawirusa.

Nasze zawodniczki odniosły się do tej sytuacji również za pośrednictwem swojego konta na Facebooku.

"Sezon na tę chwilę zawieszony, FIVB podjęło decyzję o przełożeniu/odwołaniu turniejów w Australii i Meksyku. Ale są sprawy ważne i ważniejsze... na tę chwilę "utknęliśmy" w Australii i czekamy na dalszy rozwój sytuacji. Przykre, że po tylu miesiącach ciężkiej pracy nie możesz tego przełożyć na tak oczekiwany pierwszy turniej, ale teraz najważniejsze jest zdrowie nasze, naszych najbliższych i tak naprawdę całego społeczeństwa. Także #zostanwdomu, dbajcie o siebie i o innych, a my mamy nadzieję, że szybko do domu wrócimy" - przekazały Kociołek i Wojtasik.

Czytaj także:  - Igor Tiurin z włoskiego Lagonegro: Ulice są puste, jak w filmach o apokalipsie  - Co wiesz o reprezentacji Polski siatkarzy? Sprawdź, czy możesz uważać się za eksperta! 

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Źródło artykułu: