Koronawirus. Zmęczone, ale szczęśliwe. Polskie siatkarki plażowe wróciły do kraju

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Kinga Kołosińska (po lewej) i Katarzyna Kociołek (po prawej)
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Kinga Kołosińska (po lewej) i Katarzyna Kociołek (po prawej)
zdjęcie autora artykułu

Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik, po odwołaniu turnieju w siatkówce plażowej z powodu koronawirusa, utknęły w Australii. W pomoc zaangażował się jednak PZPS i zawodniczki wraz z trenerami bezpiecznie wróciły do kraju.

W tym artykule dowiesz się o:

W Polsce obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego. Z tego powodu zamknięte są granice dla obcokrajowców, a Polacy mają mocno utrudniony powrót do kraju, jeśli przebywali do tej pory za granicą.

W takiej sytuacji znalazły się między innymi Katarzyna Kociołek i Kinga Wojtasik. W Australii ich turniej, w którym miały zagrać, został odwołany z powodu rozprzestrzeniającego się na świecie koronawirusa.

"Nasza reprezentacyjna para Kinga Wojtasik/Katarzyna Kociołek wraz trenerem i fizjoterapeutą utknęli w Australii. Polski Związek Piłki Siatkowej czyni wszystko, by szybko i bezpiecznie sprowadzić ich do kraju" - poinformował w niedzielę Polski Związek Piłki Siatkowej.

Ostatecznie wszystko się udało. W środę Polki ze sztabem szkoleniowym wylądowały na Okęciu w Warszawie. "Cóż to była za podróż... wymęczeni, ale najważniejsze, że z uśmiechami na twarzach i że już w Polsce" - napisały Kociołek i Wojtasik na swoim profilu na Instagramie.

Zawodniczki podziękowały PZPS, a zwłaszcza wiceprezesowi Ryszardowi Czarneckiemu za pomoc w ich powrocie do Polski. Teraz siatkarki i ich trenerów czeka 14 dni kwarantanny. "Wszystkich zachęcamy do tego, żeby zostali w domu! Trzymajmy się razem, ale osobno" - podkreśliły w swoim wpisie Kociołek oraz Wojtasik.

Czytaj także: Dorota Świeniewicz: "Igrzyska powinny być przełożone w czasie" Michał Kubiak spokojny o rozegranie igrzysk. "W Japonii wszystko odbywa się normalnie"

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

Źródło artykułu: