Solidny start Polek w Lidze Narodów. "To też cenna lekcja"

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Volleyball World / Na zdjęciu mecz Polska - Niemcy w Lidze Narodów

Reprezentacja Polski odniosła trzy zwycięstwa w czterech meczach Ligi Narodów Kobiet. Tydzień w Stanach Zjednoczonych podsumowała wygraną 3:2 w emocjonującym pojedynku z Niemkami.

Polska zrewanżowała się Niemkom kobiet za porażki w spotkaniach towarzyskich przed rozpoczęciem Ligi Narodów. W starciu selekcjonerów debiutantów Vital Heynen poprowadził podopieczne do zwycięstw z zespołem Stefano Lavariniego. Drużyna Włocha odegrała się już w meczu o stawkę.

Biało-Czerwone były lepsze w pierwszym i w drugim secie. Potrafiły wygrać zacięty finisz w jednej z partii, a w kolejnej pilnować wyraźnej przewagi.

- Te sety poszły nam nieźle. Dopiero w trzecim wkradło się w naszą grę pewne rozkojarzenie i może zabrakło determinacji do szybkiego zakończenia meczu - wspomina środkowa Aleksandra Gryka w rozmowie z kanałem "Polska Siatkówka".

Po przegranych trzecim i czwartym secie w polskim zespole mogło zrobić się nerwowo. W tie-breaku nie doszło jednak do żadnej katastrofy i Polska zwyciężyła 3:2.

- To też jest dla nas cenna lekcja - wychodzenie z opresji i zwyciężanie mimo trudnych sytuacji. Najważniejsze, że w piątym secie udało nam się zarówno dobrze wystartować, jak i go zakończyć - dodaje Gryka.

Reprezentacja Polski jest na ósmym miejscu w tabeli Ligi Narodów po odniesieniu trzech zwycięstw w czterech meczach. 14 czerwca jej przeciwnikiem będzie Japonia.

Czy Polska awansuje do ćwierćfinału Ligi Narodów Kobiet?