Włosi przedłużyli passę, która zaczęła się w meczu z Polakami

Italia odniosła trzecie zwycięstwo z rzędu w Lidze Narodów. Tym razem pokonała 3:1 Argentynę. Na zakończenie pierwszego tygodnia rywalizacji wygrali również reprezentanci Kanady.

Reprezentacja Włoch w meczu z Argentyną Materiały prasowe / FIVB / Reprezentacja Włoch w meczu z Argentyną
Passa Włochów rozpoczęła się od pokonania Polaków. W następnych meczach odnieśli zwycięstwa z Kanadą i z Argentyną. Z dziewięcioma punktami znajdują się na miejscu premiowanym awansem do ćwierćfinału Ligi Narodów. Dłuższą serią wygranych mogą pochwalić się tylko Amerykanie.

Azzurri potknęli się tylko w trzecim secie. Ciekawie było również w czwartej partii, w której Włosi postawili na swoim dopiero w grze na przewagi. Najlepszym punktującym meczu był Mattia Botolo, który pomógł 19 "oczkami w pokonaniu Argentyny i między innymi zaserwował cztery asy. Największym wsparciem dla Botolo był Francesco Recine.

Tydzień w Lidze Narodów zakończył się pięciosetowym meczem. Mało na to wskazywało, ponieważ Kanada wygrała po 25:18 w pierwszym i w drugim secie z Bułgarią. Drużyna z Europy przebudziła się i zdołała doprowadzić do tie-breaka. Ostatecznie, późno bo późno, ale Kanada postawiła na swoim, a wygrana 3:2 jest jej pierwszą w rozgrywkach. Gospodarz turnieju opuścił dzięki niej ostatnie miejsce w tabeli.

Argentyna - Włochy 1:3 (20:25, 21:25, 25:16, 28:30

Bułgaria - Kanada 2:3 (18:25, 18:25, 26:24, 25:21, 11:15)