Posiłki z Niemiec. Nowy atakujący w Projekcie Warszawa

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Loris Cerquiglini/LiveMedia/NurPhoto  / Na zdjęciu: Linus Weber w akcji
Getty Images / Loris Cerquiglini/LiveMedia/NurPhoto / Na zdjęciu: Linus Weber w akcji
zdjęcie autora artykułu

Ekipa ze stolicy ogłosiła pozyskanie nowego siatkarza. Jest nim niemiecki atakujący, który do Projektu Warszawa przenosi się z włoskiego Kioene Padwa.

Do stołecznego klubu dołącza Linus Weber, który dotychczas występował głównie w niemieckich i włoskich zespołach. Na pozycji atakującego zastąpi tym samym Dusana Petkovicia i Michała Superlaka.

22-letni siatkarz do polskiej ekipy przenosi się z Kioene Padwa. Nowy nabytek Projektu Warszawa w przeszłości reprezentował Olimpię Berlin, Berlin Recycling Volleys, Allianz Milano, VfB Friedrichshafen oraz katarski Al-Rayyan, do którego dołączył po zakończeniu zmagań w lidze włoskiej.

W sezonie 2021/2022 wykręcił bardzo dobre liczby. Linus Weber wystąpił w 24 spotkaniach i zapisał na swoim koncie 414 punktów.

- Nasz nowy atakujący to młody i perspektywiczny zawodnik, który w zeszłym sezonie we Włoszech udowodnił swoje ogromne możliwości. Liczymy na jego siłę i ambicję w tegorocznych zmaganiach w PlusLidze - komentuje w rozmowie dla klubowych mediów Piotr Gacek, wiceprezes zarządu oraz dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: wchodziła pod kosz i nagle... Coś niesamowitego!

- Cieszę się, że dołączyłem do Projektu Warszawa i jestem dumny, że mogę być częścią tego zespołu. Wierzę, że razem osiągniemy wielkie rzeczy - dodaje Linus Weber.

Niemiecki atakujący jest pierwszym wzmocnieniem Projektu Warszawa na sezon 2022/2023. Przypomnijmy, że w stolicy zostają Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, Damian Wojtaszek, Jakub Kowalczyk, Igor Grobelny, Mateusz Janikowski i Dominik Jaglarski, a sztab trenerski będą tworzyć trener Roberto Santilii oraz jego asystent Piotr Graban.

Zobacz także: Selekcjoner polskich siatkarzy stracił pracę. Wiadomo, kto go zastąpi Kolejna kontuzja w kadrze siatkarzy. Gwiazda nie zagra w Lidze Narodów

Źródło artykułu: