Nie wszystko jeszcze stracone. Kiedy i z kim kolejny mecz Polaków w Lidze Narodów?

W pierwszym półfinale Ligi Narodów Amerykanie nie dali Polakom żadnych szans i zwyciężyli bez straty seta. Oznacza to, że Biało-Czerwonym pozostała już tylko walka o brązowy medal. Sprawdź kiedy kolejne spotkanie rozegrają podopieczni Nikoli Grbicia.

Jakub Fordon
Reprezentacja Polski siatkarzy Materiały prasowe / VNL / Reprezentacja Polski siatkarzy
Polacy po trudnej przeprawie awansowali do półfinału Ligi Narodów pokonując po tie-breaku Iran. Ich rywalem w meczu o finał było USA. Niestety, to spotkanie potoczyło się kompletnie nie po naszej myśli. Rywale nie pozostawili nam złudzeń i zwyciężyli 3:0.

W premierowej odsłonie Amerykanie zachowali więcej zimnej krwi w końcówce i to spowodowało, że zwyciężyli na inaugurację. W drugim secie wydawało się, że kontrolowaliśmy spotkanie jednak trzypunktową stratę odrobili rywale i okazali się minimalnie lepsi.

O trzecim secie szkoda się rozwodzić, bo była to istna deklasacja ze strony Amerykanów. Trener Nikola Grbić robił co mógł, aby ratować sytuacje, ale nasi rywale byli po prostu o kilka klas wyżej w tym spotkaniu.

Porażka Biało-Czerwonych nie oznacza jednak, że zakończyli oni już udział w Lidze Narodów. Przed nimi jeszcze starcie o brązowy medal. Mierzyć będziemy się z przegranym ze spotkania Włochy - Francja.

Mecz o trzecie miejsce w Lidze Narodów odbędzie się w niedzielę, 24 lipca o godzinie 18:00.

Gdzie będzie można obejrzeć to spotkanie? Transmisja na żywo tak jak zwykle dostępna na kanałach TVP 1, Polsat Sport i TVP Sport. Tekstową relację LIVE ze spotkania przeprowadzi portal WP SportoweFakty.