Wszystko jasne. Znamy rywali Polaków

Późnym sobotnim wieczorem zakończył się drugi półfinał Ligi Narodów. W nim Francuzi nie dali żadnych szans Włochom (3:0). To właśnie gospodarze turnieju będą naszymi rywalami w meczu o trzecie miejsce. Trójkolorowi zmierzą się zaś z USA.

Jakub Fordon
Na zdjeciu: reprezentacja Polski siatkarzy Materiały prasowe / VNL / Na zdjeciu: reprezentacja Polski siatkarzy
W pierwszym półfinale USA okazało się lepsze od Polaków (3:0). Amerykanie nie dali Biało-Czerwonym żadnych szans, a swoją wyższość udowodnili szczególnie w ostatnim secie, wygranym do... 13.

Późnym wieczorem odbyło się drugie spotkanie, które również rozstrzygnęło się w trzech setach. Żadnej partii rywalom nie byli w stanie urwać Włosi, którzy musieli uznać wyższość Francuzów. Pełny mecz w barwach Trójkolorowych rozegrał nieobecny starcia z Japonią, Earvin Ngapeth.

Wiemy już, że o złoty medal Ligi Narodów Amerykanie powalczą z Francuzami. Natomiast o trzecie miejsce reprezentacja Polski zmierzy się z gospodarzami turnieju.

Spotkania o medale odbędą się w niedzielę. O godzinie 18:00 rywalizować będą Biało-Czerwoni i Włosi, a o 21:00 Stany Zjednoczone oraz Francja.