Polska rozbiła Argentynę. Kibice zachwyceni

- Dziś było już całkiem nieźle, dobrze graliśmy w obronie (Fornal zwłaszcza), wreszcie wyglądał dobrze Kaczmarek, który miał więcej skończonych ataków od Kurka - pisze po wygranym 3:0 meczu Polska - Argentyna, jeden z kibiców.

Rafał Sierhej
Rafał Sierhej
siatkarze reprezentacji Polski PAP / Łukasz Gągulski / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Polski
Reprezentacja Polski przed rozpoczynającymi się mistrzostwami świata pokazuje swoją moc w memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Najpierw kadra Nikoli Grbicia nie dała szans Iranowi.

W piątkowy wieczór rozprawiła się także w pewnym stylu z przyjezdnymi z Argentyny. Albicelestes nie mieli w tym meczu zbyt wiele do powiedzenia. Polacy pokazali jakość, której oczekują kibice.

"Kolejne zwycięstwo reprezentacji Polski w Memoriale Wagnera Tym razem Polscy pokonali Argentynę 3:0 (25:22, 25:22, 25:18)" - możemy przeczytać na oficjalnym profilu Polska Siatkówka.

"Dobry mecz #gangłysego. Fajna zagrywka, powtarzalność i dużo obron. Wiadomo, że to tylko i aż #Wagner2022, ale forma na MŚ w budowie" - napisał na swoim twitterze Maciej Walasek, dziennikarz radia ZET.

"No i macie swojego Fornala od początku. Do bazy i niech wraca od 3. seta, wtedy będzie grał" - nieco humorystycznie krytykuje formę Tomasza Fornala na początku spotkania Marcin Gałązka.

"No, a Śliwek proszę asekuracjo-wystawa jedną ręką do Kurka pierwszym odbiciem i Bartek punktuje. Fornal tak nie potrafi, o czym wy jeszcze chcecie dyskutować" - dodaje w kwestii rywalizacji przyjmujących.

"Każdy rozgrywający jest świetny. Dopóki po 2. stronie siatki nie pojawia się Karol Kłos" - zauważa Gałązka podkreślając jakość Karola Kłos w grze na siatce.

"Widać kolejny mały kroczek progresu. Małe rzeczy, których nie było wcześniej zaczynają się pojawiać. I zaczynam patrzeć na nadchodzące tygodnie optymistycznie. Widać dobrze przepracowaną Spałę. A do sufitu wciąż daleko" - analizuje przebieg meczu.

"Od 18-20 weszliśmy na taki poziom, jaki oczekujemy. Rewelacja I sędzia też i sędzia też przyjacielem…" - podkreśla Jakub Bednaruk, trener siatkówki.

"Dziś było już całkiem nieźle, dobrze graliśmy w obronie (Fornal zwłaszcza), wreszcie wyglądał dobrze Kaczmarek, który miał więcej skończonych ataków od Kurka" - dodaje jeden z kibiców.

Zobacz też:
Memoriał Wagnera. Grbić poszukał głębi, ale polscy siatkarze niewzruszeni. Medaliści olimpijscy pokonani
Grbić zdradza kulisy spotkania z Leonem

ZOBACZ WIDEO: Na ten dzień czekaliśmy. Tylko spójrz, co zrobiła Anita Włodarczyk
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×