Pierwsze zespoły w ćwierćfinałach PreZero Grand Prix. Obrońca tytułu jest groźny

Aż 11 godzin trwała rywalizacja w drugim dniu PreZero Grand Prix kobiet. Do ćwierćfinałów awansowały na razie cztery zespoły #VolleyWrocław, Grupa Azoty Chemik Police, Energa MKS Kalisz oraz ŁKS Commercecon Łódź.

Weronika Antczak WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Weronika Antczak
Do turnieju na warszawskim piasku przystąpiło 15 drużyn. We wtorek, tak jak w poniedziałek, rozegrano siedem meczów. Zwycięzcy pierwszych spotkań stanęli już drugiego dnia przed szansą awansowania do ćwierćfinału. Warunkiem była kolejna wygrana.

Jako pierwszy do najlepszej ósemki wszedł #VolleyWrocław, którzy broni tytułu. Drużyna z województwa dolnośląskiego nie bez problemu pokonała w trzech setach LOS Nowy Dwór Mazowiecki. Pierwszoligowiec wysoko zawiesił poprzeczkę i naciskał na wrocławianki aż do ostatnich piłek tie-breaka.

Śladem wrocławianek poszedł Grupa Azoty Chemik Police, czyli mistrz Polski w hali i jednocześnie debiutant w PreZero Grand Prix. Chemik wygrał w trzech setach z Trans-Ann Promieniem Sosnowiec. W swoim drugim meczu odwracał wynik po nieudanej pierwszej partii. Sosnowiczanki wystartowały w turnieju dopiero we wtorek, ponieważ pierwszego dnia miały wolny los.

We wtorek większość meczów zakończyła się tie-breakiem, stąd duże przesunięcie w harmonogramie dnia. W przedostatnim meczu o wejście do ćwierćfinału walczyli Energa MKS Kalisz i Grot Budowlani Łódź. Jakby trzysetowych konfrontacji było jeszcze za mało, także i ta została rozegrana na pełnym dystansie. Drużyna z Wielkopolski przegrała w pierwszym secie, ale później zaczęła panować na boisku i wygrała 2:1.

Na zakończenie długiego dnia ŁKS Commercecon Łódź rozstrzygnął zacięte końcówki w dwóch setach z Roleskim Grupą Azoty PWSZ Tarnów.

Tym samym w ćwierćfinałach są już cztery zespoły. O pozostałe miejsca powalczą w środę drużyny, które jak dotąd raz zwyciężyły i raz zostały pokonane.

II runda PreZero Grand Prix kobiet:

IŁ Capital Legionovia Legionowo - Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz 1:2 (17:25, 25:7, 8:15)
E.Leclerc Moya Radomka Radom - UNI Opole 0:2 (14:25, 15:25)
Developres Bella Dolina Rzeszów - SAN-Pajda Jarosław 1:2 (25:23, 13:25, 14:16)
#VolleyWrocław - LOS Nowy Dwór Mazowiecki 2:1 (25:17, 23:25, 15:12)
Trans-Ann Płomień Sosnowiec - Grupa Azoty Chemik Police 1:2 (25:23, 20:25, 12:15)
Energa MKS Kalisz - Grot Budowlani Łódź 2:1 (23:25, 25:18, 15:10)
Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów - ŁKS Commercecon Łódź 0:2 (24:26, 23:25)

Czy #VolleyWrocław będzie najlepszy w PreZero Grand Prix?