Dobre wejście Włochów do mistrzostw świata. Wielka bitwa w trzecim secie

Reprezentacja Włoch nie oddała ani jednego seta Kanadyjczykom w pierwszym meczu MŚ 2022. Przeciwnik nie miał dużo do powiedzenia w dwóch partiach, ale w trzeciej przegrał dopiero po zaciętej batalii (37:39).

radość siatkarzy reprezentacji Włoch Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: radość siatkarzy reprezentacji Włoch
Włosi przystąpili do siatkarskiego mundialu zbudowani zdobyciem mistrzostwa Europy. Ten tytuł zobowiązuje ich do rzucenia wyzwania innym kandydatom do zdobycia krążków w polskich i słoweńskich halach. Italii nie było w strefie medalowej we wcześniejszych turniejach, choć dwukrotnie w tym wieku była gospodarzem mistrzostw świata.

Przewaga Włochów nad chaotycznie grającymi przeciwnikami z Ameryki Północnej była na początku wyraźna. Drużyna z Europy pozostawała z reguły kilka kroków przed Kanadyjczykami, co pozwalało kontrolować rywalizację i grać swobodnie. Każda próba podjęcia pościgu przez rywali była udaremniana. Pierwszy set zakończył się wynikiem 25:13, a drugi 25:18.

Najlepiej punktującymi graczami w zespole Ferdinando De Giorgiego byli Daniele Lavia i Gianluca Galassi. Generalnie środkowi z Włoch nie dali pograć atakującym przeciwnika i gładko rozstrzygnęli rywalizację na siatce. Trzecia odsłona była najbardziej wyrównana, dostarczyła dużo emocji i zakończyła się wynikiem 39:37. Kanada pokazała pazur i miała swoje piłki setowe na przedłużenie meczu, ale niewykorzystane sytuacje się zemściły.

Włochy - Kanada 3:0 (25:13, 25:18, 39:37)

Włochy: Giannelli, Lavia, Michieletto, Galassi, Russo, Romano, Balaso (libero) oraz Sbertoli

Kanada: Epp, Loeppky, Barnes, Howe, Szwarc, Sclater, Marshall (libero) oraz Van Berkel, Hoag