Francja sprawiła rywalom lanie na pożegnanie

Reprezentacja Francji wygrała komplet trzech meczów w fazie grupowej mistrzostw świata w siatkówce. W konfrontacji z wyeliminowanym Kamerunem odniosła zwycięstwo 3:0.

siatkarze reprezentacji Francji Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Francji
Francja w meczu z Kamerunem broniła pierwszego miejsca w tabeli grupy C. Wywalczyła je sobie w trudnym meczu z gospodarzami mistrzostw świata. W nim przegrywała 1:2 i 14:18 ze Słowenią, mimo to potrafiła odnieść zwycięstwo w tie-breaku. Po wyniszczającym starciu Trójkolorowi nie zamierzali pozwolić sobie na potknięcie w rywalizacji z dostarczycielem punktów.

Kamerun nic ciekawego nie zdziałał we wcześniejszych meczach przeciwko Słoweńcom i Niemcom, nie wygrał ani jednego seta. W obu spotkaniach przegrał jedną partię minimalną różnicą dwóch punktów. Przeciwnik Francji jak dotąd odnosił jedynie sukcesy w mistrzostwach Afryki.

Dowodzona na boisku przez Beniamina Toniuttiego drużyna wygrała po 25:19 pierwszego i drugiego seta. Znany z polskich boisk rozgrywający mógł liczyć na skuteczność Stephena Boyera. Największym wsparciem dla atakującego Francji byli Yacine Louati na skrzydle i Quentin Jouffroy na środku. Komplikacje rozpoczęły się w trzeciej odsłonie meczu, ale i w nim Francja zdążyła odwrócić wynik po falstarcie. Ta runda zakończyła się punktem na 25:22.

Francja awansowała do fazy pucharowej z pierwszego miejsca w grupie C. Zdobyła osiem punktów. Kamerun pożegnał się z mundialem. W trudnym towarzystwie nie wygrał ani jednego seta i tym samym nie zapunktował.

Francja - Kamerun 3:0 (25:19, 25:19, 25:22)

Francja: Toniutti, Louati, Tillie, Jouffroy, Chinenyeze, Boyer, Grebennikov (libero) oraz Henry, Clevenot

Kamerun: Kavogo, Mbutngam, Sali Hile, Kavogo, Dolegombai, Voukeng Mbativou, Kody Bitjaa, Bassoko (libero)