Nimir Abdel-Aziz wygrał z Iranem. Holendrzy najlepsi w grupie

W ostatnim meczu grupy F siatkarskich mistrzostw świata reprezentacja Holandii pokonała Iran 3:1. Największy udział w wygranej miał Nimir Abdel-Aziz, który zdobył 25 punktów.

Anna Bagińska
siatkarze reprezentacji Holandii Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Holandii
Przed tym spotkaniem obydwie ekipy miały zapewniony awans do dalszej fazy Mistrzostw Świata i to z dwóch pierwszych miejsc w grupie. Jednak to nie miało wpływu na ich zaangażowanie w to starcie. Dzięki dobrej zagrywce Nimira Abdel-Aziza Holendrzy wyszli na prowadzenie 5:1. W dalszej części seta odskoczyli nawet na sześć oczek 21:15. W końcówce jednak trochę spuścili z tonu. Wygrali tę partię 25:22.

Drugi set był zdecydowanie bardziej wyrównany. Wprawdzie od prowadzenia zaczęli Oranje 5:2, ale siatkarze z Azji dość szybko odrobili straty. Potem to oni mieli przewagę, zwłaszcza, że czołowe armaty rywali straciły swoją skuteczność. Tę odsłonę meczu dobrym zagraniem zakończył Milad Ebadipour.

W trzeciej partii do swojej normalnej skuteczności wrócił Nimir Abdel-Aziz. Większość piłek szła do lidera, a on kończył prawie 80 proc. Praktycznie to wystarczyło, żeby podopieczni Roberto Piazzy wypracowali przewagę. W końcówce trzy ostatnie punkty zdobył oczywiście atakujący reprezentacji Holandii. Oranje wyszli na prowadzenie 2:1 w setach.

To nie był koniec emocji w tym meczu. W czwartej odsłonie znów Irańczycy przejęli inicjatywę. Po ataku Amirhosseina Esfandiara prowadzili już 8:4. W pewnym momencie nawet 13:6. Jednak Holendrzy się przebudzili, znów wszystkie piłki kończył Nimir Abdel-Aziz, a rywale stracili swoją skuteczność. W rezultacie to ekipa z Europy wyszła na prowadzenie 19:17. Siatkarze Roberto Piazzy nie dali się już dogonić i wygrali całe spotkanie 3:1.

Iran - Holandia 1:3 (22:25, 25:21, 20:25, 18:25)

Iran: Ebadipour, Vadi, Mojarad, Toukhteh, Esmaeilnezhad, Sharifi, Hazratpourtalatappeh (libero) oraz Esfandiar, Homayonfarmanesh, Kazemi, Manavi, Javad

Holandia: Parkinson, Ter Horst, Abdel-Aziz, Keemink, Tuinstra, Plak, Andringa (libero) oraz Van Garderen, Ter Maat, de Weijer, Wiltenburg

4 Egipt 1 3 0 3 3:9

-> Polacy w formie. Pierwszy set psuł świetne wrażenie. "Przegraliśmy na własne życzenie"