Monstrualny blok. Tak Włosi zatrzymali rywali [WIDEO]

Siatkarze reprezentacji Włoch uzupełnili stawkę finału mistrzostw świata w siatkówce. Italia pewnie pokonała Słowenię 3:0, a w trakcie spotkania popisywała się efektownymi akcjami. Na początku drugiego seta zatrzymali atak rywali.

Mateusz Kozanecki
blok reprezentacji Włoch Twitter / Volleyball World / Na zdjęciu: blok reprezentacji Włoch
Reprezentacja Włoch w ćwierćfinale wyeliminowała Francuzów - aktualnych mistrzów olimpijskich. Ich następnym rywalem byli z kolei Słoweńcy, rozgrywający najlepszy turniej w historii.

Już od początku zespół Ferdinando De Giorgiego postawili swoim rywalom twarde warunki. Mocno rozpoczęli również drugiego seta.

Przy stanie 4:3 na zagrywce pojawił się Simone Anzani. Następnie atak z drugiej linii przeprowadził Alessandro Michieletto, ale Słoweńcy się obronili.

Próbowali kontratakować. Piłkę uderzył Rok Mozić, natrafił jednak na włoski blok, który okazał się skuteczny.

W całym spotkaniu Włosi wygrali 3:0 i pewnie awansowali do finału mistrzostw świata. W nim zmierzą się z reprezentacją Polski. Początek meczu o godz. 21:00 w niedzielę.

Co za słowa kapitana polskich siatkarzy. "Jestem dumny z tych chłopaków"