Koncertowa końcówka! Tak Polacy wygrali pierwszego seta finału [WIDEO]

Fantastycznie zaczął się finał MŚ siatkarzy dla Biało-Czerwonych. W pierwszym secie Polacy wyszli ze stanu 17:21 na 25:22.

Piotr Bobakowski
blok Aleksandra Śliwki w finale MŚ z Włochami Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: blok Aleksandra Śliwki w finale MŚ z Włochami
Reprezentacja Polski wygrała pierwszą partię meczu z Włochami w wielkim finale MŚ 2022. Końcówka to wyraźna dominacja Biało-Czerwonych, którzy przegrywali już 17:21, by zwyciężyć do 22 (relacja TUTAJ).

Udana pogoń za wynikiem to zasługa świetnie serwującego Mateusza Bieńka, ataków Bartosza Kurka i akcji Aleksandra Śliwki. Polacy wygrali sekwencję 8:1 i pierwszy set mogli zapisać na swoje konto.

W ostatniej akcji seta Śliwka efektownie zablokował Romano. "Tak jest" - skomentowano na twitterowym profilu Polsatu Sport, gdzie zamieszczono wideo (patrz poniżej) z końcówki seta otwarcia polsko-włoskiej rywalizacji w katowickim Spodku.