Turcja wyładowała złość na rywalkach. Deklasacja w "polskiej grupie"

Reprezentacja Turcji musiała trochę poczekać na możliwość zrehabilitowania się za pierwszą porażkę w mistrzostwach świata siatkarek. Kiedy już otworzyła się taka możliwość, zdemolowała 3:0 Koreę Południową w krótkich setach.

radość Turczynek PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: radość Turczynek
Turcja jest głównym kandydatem do zajęcia pierwszego miejsca w grupie MŚ 2022, w której rywalizuje również Polska. W swoim inauguracyjnym meczu dostała jednak zimny prysznic i przegrała 2:3 z Tajlandią. Ta przegrana nie przekreśliła wyprzedzenia wszystkich w tabeli, ale kolejne potknięcie w starciu z Koreą Południową było już wykluczone.

Turczynki nie miały litości dla Koreanek i rozprawiły się z nimi w trzech krótkich setach. Wyniki 25:14 i dwukrotnie po 25:13 nie pozostawiły złudzeń, której drużynie należał się komplet punktów. Korea Południowa nie miała dużo do powiedzenia pod siatką i po nieco ponad godzinie zeszła pokonana do szatni.

Po kilkanaście punktów dla lepszego zespołu zdobyły Saliha Sahin oraz Ebrar Karakurt. Ta druga spisała się rewelacyjnie w bloku, ponieważ zapunktowała tym elementem siedem razy. Z kolei Sahin oraz Cansu Ozbay pomogły w pokonaniu Koreanek trzema asami serwisowymi. Ozbay, która jest rozgrywającą, zdobyła aż pięć punktów.

W podobnie krótkim meczu Chinki odniosły zwycięstwo 3:0 z Kolumbią. Drużyna z Ameryki Południowej potrafiła tylko w jednym secie przekroczyć granicę 20 małych punktów. Chiny mają komplet punktów i w tabeli swojej grupy są na drugim miejscu za Japonią. Kolumbia nie potrafiła jak dotąd rozstrzygnąć ani jednej partii i jest ostatnia w stawce.