Wyczuły intencje rywalek. Zobacz fantastyczny blok Polek [WIDEO]

W meczu na szczycie grupy B siatkarskich mistrzostw świata reprezentacja Polski mierzyła się w Gdańsku z Dominikaną. Już w pierwszym secie Biało-Czerwone popisały się świetną akcją w obronie.

Mateusz Kozanecki
blok reprezentacji Polski Twitter / Polsat Sport / Na zdjęciu: blok reprezentacji Polski
Podopieczne trenera Stefano Lavariniego kapitalnie rozpoczęły tegoroczne mistrzostwa świata. Biało-Czerwone zaczęły od pokonania Chorwacji 3:1, a następnie bez straty seta uporały się z Tajlandią i Koreą Południową.

W czwartek przyszło im zmierzyć się z Dominikaną, która przystępowała do tego spotkania z drugiego miejsca w tabeli.

W pierwszym secie Polki zaczęły od mocnego uderzenia. Przy stanie 16:8 zagrywała Joanna Wołosz. Rywalki przyjęły piłkę, a zaatakowała Isabel Yonkaira Paola Pena.

Do bloku wyskoczyły Magdalena Stysiak i Agnieszka Korneluk. Druga z nich w kapitalnym stylu powstrzymała zapędy rywalki. - Ależ czapa! Co tu się stało? Agnieszka Korneluk! - wykrzykiwał komentator stacji Polsat Sport.

W tym momencie było już 17:8 dla Polski. Biało-Czerwone wygrały tego seta do 18. Po czym Dominikanki ruszyły do ataku i doprowadziły do wyrównania.