MŚ. Półśrodki to zbyt mało na Niemki. Drużyna Vitala Heynena wciąż w grze o awans

Reprezentacja Niemiec niespodziewanie pokonała Tajki 3:1. To oznacza, że podopieczne Vitala Heynena wciąż pozostają w grze o awans do ćwierćfinału. Każda z ekip grupy F ma jeszcze matematyczne szanse na pozostanie w MŚ siatkarek.

Piotr Woźniak
Reprezentacja Niemiec Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: Reprezentacja Niemiec
Niemki od początku spotkania pokazywały, że będą dominowały na siatce i w pierwszym secie przewaga podopiecznych Vitala Heynena w bloku była wyraźna. Zdobyły one aż sześć punktów w tym elemencie i szły jak po swoje (21:13). W końcówce emocje zafundowali nam sędziowie odgwizdując naszym zachodnim sąsiadkom błąd ustawienia, z tą decyzją nie zgadzał się Belg i "zarobił" żółtą kartkę. Jego zespół dokończył jednak dzieła (25:19).

Kolejna partia to wyrównana walka punkt za punkt do stanu 20:20. W decydujących momentach fragmentach seta Pia Kastner uruchomiła swoje środkowe. O zwycięstwie Niemek zadecydował atak Leny Stigrot (25:22).

Porażka znacznie skomplikowałaby pozycję Tajek w walce o czołową czwórkę, dlatego też zespół Danai Sriwacharamaytakula rzucił wszystkie siły na trzeciego seta. Blok na Jennifer Janisce przedłużył jeszcze to spotkanie (25:18). Tajki straciły szansę na zdobycie punktów w tym meczu w momencie, gdy w pole zagrywki w czwartej partii udała się Kastner. As serwisowy rozgrywającej Niemek i ambitna gra w defensywie zaprocentowały (18:13). Kiwka Liny Alsmeier zakończyła całe spotkanie (25:23).

Tajlandia - Niemcy 1:3 (19:25, 22:25, 25:18, 23:25)

Tajlandia: Guedpard, Pannoy (libero), Nuekjang, Bamrungsuk, Kokram, Kongyot, Mosri oraz Sanitklang (libero), Jaisaen, Sooksod, Janthawisut

Niemcy: Kastner, Pogany (libero), Janiska, Alsmeier, Orthmann, Scholzel, Weitzel oraz Drewniok, Stigrot, Strubbe

Katarzyna Wenerska zdradza, czego zabrakło w meczu z Serbkami. "Było zbyt spokojnie"

Czy Niemki pokonają reprezentację Dominikany?