Belgia nie składa broni. Britt Herbots bawiła się z rywalkami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Rene Nijhuis / Na zdjęciu: Celine Van Gestel (z lewej) and Britt Herbots (z prawej)

Drużyna z Beneluksu jest na miejscu premiowanym awansem do ćwierćfinału mistrzostw świata siatkarek. W drodze do ósemki Belgia musiała poradzić sobie z Argentyną i odniosła zwycięstwo 3:0. Jej liderka Britt Herbots ponownie rządziła na boisku.

Belgia przystąpiła do drugiej fazy grupowej MŚ 2022 po trzech zwycięstwach odniesionych w czterech wcześniejszych meczach. Szczególnie budujące było pokonanie Holandii w prestiżowym meczu o panowanie w Beneluksie. We wtorek nastąpiło jednak hamowanie i porażka 1:3 z Japonią. Po niej Belgia miała dobrą szansę na poprawienie sobie samopoczucia w pojedynku z Argentyną.

Dla Argentynek już sam awans do drugiego etapu mundialu był sporym osiągnięciem. Zawdzięczały go wygranym z Czechami oraz Kolumbią. W żadnym meczu w obecnej grupie nie będą faworytkami i nawet rozstrzygnięcie jednego seta w poprzedniej rywalizacji z Holandią było małym zaskoczeniem.

Tym razem siatkarkom z Ameryki Południowej nie udało się wygrać ani jednego seta. Belgia nie chciała powtórzyć błędu regionalnych przeciwniczek i była skoncentrowana. W trudniejszych dla niej momentach potrafiła zewrzeć szyki i wrócić do równowagi. Klasą sama dla siebie była ponownie Britt Herbots, która raz za razem punktowała rywalki. Trzy sety okazały się dla niej wystarczające do zdobycia 28 "oczek".

Belgia po zwycięstwie 3:0 jest na trzecim miejscu w tabeli i będzie bronić lokaty premiowanej awansem w trudnych starciach z Brazylią i Chinami. Ostatnia w grupie Argentyna zagra jeszcze z Włochami oraz Portoryko.

Belgia - Argentyna 3:0 (25:16, 25:23, 25:23)

Belgia: Van Sas, Herbots, Van Gestel, Lemmens, Van Avermaet, Janssens, Rampelberg oraz Van De Vyver

Argentyna: Mayer, Bulaich, Nizetich, Farriol, Herrera Rodriguez, Mercado, Pelozo (libero), Rizzo (libero) oraz Cugno

Czytaj także: Malwina Smarzek nie pomaga reprezentacji w mistrzostwach świata. Dlaczego? Czytaj także: Brazylia wystawiła rezerwy, żeby specjalnie przegrać. Efekt?

Czy Belgia awansuje do ćwierćfinału MŚ 2022?