• Skoki

Ligowe przełamanie Grot Budowlanych Łódź. Gładkie zwycięstwo

Wygląda na to, że pucharowe zwycięstwo odblokowało drużynę. Na otwarcie 3. kolejki Tauron Ligi siatkarki Grot Budowlanych Łódź pokonały IŁ Capital Legionovię Legionowo w trzech setach.

Krzysztof Sędzicki
atakuje Aleksandra Dudek (w niebieskim stroju) PAP / Roman Zawistowski / Na zdjęciu: atakuje Aleksandra Dudek (w niebieskim stroju)
Dwa pierwsze spotkania - z E.Leclerc Moya Radomką Radom oraz BKS-em BOSTIK Bielsko-Biała zespół trenera Macieja Biernata przegrał po 0:3. Jednak we wtorek łodzianki w 1/8 finału Tauron Pucharu Polski pokonały UNI Opole 3:2, co miało odblokować drużynę.

- Cieszę się, że w końcu nie mieliśmy poniżej 30 procent w ataku. Świetne wejście zaliczyła Melis Durul, ale musimy szybciej łapać momenty zaczepienia, by także pozostałe siatkarki miały podobne parametry. A to, co było wcześniej, jest już za nami - mówił po tamtym spotkaniu szkoleniowiec Grot Budowlanych.

W ekipie z Mazowsza po raz pierwszy w meczowej kadrze pojawiły się dwie zagraniczne środkowe - Neira Ortiz i Maryna Mazenko. Druga z wymienionych rozpoczęła spotkanie w podstawowej szóstce, ale w pierwszym secie nie skończyła żadnego ataku. Zresztą był to problem całego zespołu, który borykał się z niską skutecznością ataku. Z kolei po drugiej stronie świetnie spisywały się przede wszystkim lewoskrzydłowe Monika Fedusio i Adrianna Kukulska.

Kluczowe dla losów pierwszej partii okazały się zablokowane lub zepsute ataki Aleksandry Dudek i Aleksandry Jedut, które były motorem napędowym legionowskiej ekipy. Gdy jednak znaleziono na nie sposób, w kilka minut z 11:10 dla IŁ Capital Legionovii zrobiło się 25:14 dla gospodyń. Takim wynikiem zakończył się set otwarcia.

W drugiej części gry przebudziła się Melis Durul. Turecka atakująca zaczęła dostawać więcej piłek i z powodzeniem podnosiła swoją skuteczność w ofensywie. Novianki zaś były tylko tłem. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach ciężar ataku spoczywał na osamotnionej Dudek, a to było za mało, by nawiązać walkę z przeciwnikiem. Grot Budowlane zwyciężyły 25:18 i już zapisały pierwszy punkt do ligowej tabeli.

Kolejne dwa oczka dopisały po niespełna 30 minutach wygrywając 25:16 trzeciego seta. Nie da się ukryć, że przyjezdnym trudno zdobywało się punkty, głównie ze względu na kłopoty z przyjęciem zagrywki. Po 88 minutach od rozpoczęcia spotkania było już po wszystkim. Pierwsze ligowe zwycięstwo siatkarek z "betkami" na koszulkach stało się faktem.

W następnej serii gier łodzianki udadzą się do Opola na mecz z UNI, który odbędzie się już w czwartek 17 listopada. Legionowianki zaś dopiero w poniedziałek 21 listopada podejmą Energę MKS Kalisz i w tym meczu będą szukać pierwszej wiktorii w sezonie.

Grot Budowlani Łódź - IŁ Capital Legionovia Legionowo 3:0 (25:14, 25:18, 25:16)

Grot Budowlani: Polak, Fedusio, Lisiak, Durul, Kukulska, Sobolska-Tarasowa, Łysiak (libero) oraz Łazowska, Kędziora.

IŁ Capital Legionovia: Mras, Dudek, Stefanik, Szymańska, Jedut, Mazenko, Kulig (libero) oraz Duda, Dąbrowska, Kubas (libero).

12 IŁ Capital Legionovia Legionowo 0 3 0 3 0:9

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.

Czy Grot Budowlani Łódź zajmą w tym sezonie miejsce w czołowej szóstce Tauron Ligi?