Sąsiedzi w tabeli, a jakby z różnych bajek. Demolka w PlusLidze

Tylko momentami PSG Stal Nysa była w stanie dotrzymywać kroku Aluronowi CMC Warcie Zawiercie. Uczestnik Ligi Mistrzów grał zdecydowanie lepiej od przeciwnika i zwyciężył przekonująco 3:0.

siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie PAP / Tomasz Wiktor / Na zdjęciu: siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie
Za hit kolejki w PlusLidze było uznawane sobotnie starcie Projektu Warszawa z Jastrzębskim Węglem. Również niedzielna konfrontacja w Nysie zapowiadała się interesująco. PSG Stal była rewelacją początku sezonu, a Aluron CMC Warta Zawiercie stawia pierwsze kroki w elitarnej Lidze Mistrzów.

Przed wyjściem na boisko drużyny sąsiadowały w tabeli. Czwarta w stawce Warta miała o punkt więcej niż piąta Stal. Nysianie lubią mecze z markowymi przeciwnikami we własnej hali. Z reguły powodują one mobilizację w ich obozie. W tym sezonie zabrali punkt PGE Skrze Bełchatów i pokonali Grupę Azoty ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle oraz Indykpol AZS Olsztyn.

Warta dała do zrozumienia w pierwszym secie, że nie zamierza pozwolić gospodarzom na sprawienie niespodzianki. Wygrana 25:14 była bardzo przekonująca, a pierwszoplanowym zawodnikiem tej rundy był Dawid Konarski. Nysianie mieli duży problem z jego zatrzymaniem w ataku.

Konfrontacja przebiegała na warunkach nakręconych zawiercian. Co prawda Stal próbowała w drugim secie nawiązać bardziej wyrównaną walkę z przeciwnikiem i objęła prowadzenie 5:1. Zaliczki wystarczyło gospodarzom do stanu 11:11. Warta zaczęła odjeżdżać od stanu 17:16 i po kilku minutach zrobiło się 22:17. Przyjezdni zamknęli seta punktem na 25:22.

Trzecia partia była już pokazem siły gości, którzy wcześnie odjechali i stopniowo punktowali Stal do wyniku 25:16. Podopieczni Daniela Plińskiego byli zrezygnowani i w ostatnich meczach PlusLigi mają coraz mniej do powiedzenia. Największym wsparciem dla Dawida Konarskiego byli Uros Kovacević i Bartosz Kwolek. Kovacević po meczu odebrał nagrodę MVP.

PSG Stal Nysa - Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (14:25, 22:25, 16:25)

Stal: Zhukouski, Kwasowski, Zerba, Ben Tara, Gierżot, Abramowicz, Dembiec (libero) oraz El Graoui, Buszek, Jankowski, Miyaura, Szczurek

Warta: Kwolek, Zniszczoł, Tavares, Kovacević, Szalacha, Konarski, Danani (libero)

16 BBTS Bielsko-Biała 8 30 3 27 22:87

Czy Aluron CMC Warta Zawiercie zdobędzie w tym sezonie medale mistrzostw Polski?