Halkbank odbił sobie porażkę z Aluron CMC Wartą Zawiercie

Halkbank Ankara rozpoczął tegoroczne rozgrywki Ligi Mistrzów od porażki z Aluron CMC Wartą Zawiercie (1:3). Turecki zespół w drugiej kolejce odbił sobie przegraną w Polsce i pokonał Berlin Recycling Volleys 3:1.

Jakub Fordon
siatkarze Halkbanku Ankara WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: siatkarze Halkbanku Ankara
Na ten sezon Halkbank Ankara zbudował ciekawy skład i nikogo to nie dziwi, bowiem zespół ten zakwalifikował się do Ligi Mistrzów. Liderem tej drużyny jest Nimir Abdel-Aziz, natomiast na rozegraniu występuje Micah Ma'a, były zawodnik GKS-u Katowice.

Turecki zespół rozpoczął rozgrywki od porażki z Aluron CMC Wartą Zawiercie 1:3, natomiast ich kolejny rywal - Berlin Recycling Volleys dopiero po tie-breaku pokonał Hebar Pazardżik. Niemiecka ekipa, której zawodnikiem jest Adam Kowalski przez dwa ostatnie lata rywalizowała w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Faworytem tego pojedynku od samego początku była drużyna z Turcji i to ona lepiej rozpoczęła mecz, wygrywając na inaugurację do 21. Wiele nie zmieniło się w II partii, gdzie ponownie w końcówce Halkbank nie miał sobie równych i zapewnił sobie przynajmniej jeden punkt.

W trzecim secie lepiej prezentowali się przyjezdni, ale w połowie partii gra się wyrównała. Tym razem jednak w końcówce więcej zimnej krwi zachował Berlin Recycling Volleys, który przedłużył szanse na zwycięstwo w meczu. Wszystko wskazywało na to, że w Ankarze zobaczymy tie-break, gdy przyjezdni prowadzili 22:19. Rywale jednak odrobili stratę i gdy przegrywali 22:23 zdobyli trzy punkty z rzędu, ostatecznie wygrywając całe spotkanie 3:1.

2. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzów:

Grupa D:

Halkbank Ankara - Berlin Recycling Volleys 3:1 (25:21, 25:19, 22:25, 25:23)

Przeczytaj także:
Łatwy i szybki mecz w grupie ZAKSY. Finalista Ligi Mistrzów zainaugurował nowy sezon