Wielkie zaskoczenie w meczu lidera PlusLigi

Jastrzębski Węgiel kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa od początku sezonu w PlusLidze. Lider został zatrzymany przez będący w dolnej połowie tabeli Cuprum Lubin i przegrał 1:3.

siatkarze Cuprum Lubin PAP / Sebastian Borowski / Na zdjęciu: siatkarze Cuprum Lubin
Jastrzębianie byli rozpędzeni i wygrali 11 meczów z rzędu w PlusLidze. Niepokonani byli zresztą również w pojedynku o Superpuchar Polski i w dwóch spotkaniach Ligi Mistrzów. Bliżej im było do półmetka sezonu zasadniczego niż do jego początku, a do soboty nie znalazł się zespół potrafiący ich zatrzymać.

Przedłużenie passy wydawało się być bardzo realne, ponieważ Jastrzębie wygrało osiem meczów z rzędu z wygodnym przeciwnikiem z województwa dolnośląskiego. Jastrzębski Węgiel pozwolił sobie w tym udanym okresie na przegranie zaledwie czterech setów z Cuprum Lubin.

W sobotę jastrzębianie wygrali pierwszego seta 25:22. Rywalizacja początkowo była wyrównana, a gospodarze musieli radzić sobie bez nieobecnego w szóstce Tomasza Fornala. Do zmiany doszło w porównaniu z poprzednim meczem również na pozycji atakującego i Stephen Boyer pokazał się zamiast Jana Hadravy. Ciekawie zrobiło się w drugiej partii, w której Cuprum wcześnie zdobył prowadzenie i mimo kłopotów, potrafił je utrzymać. Goście zaskoczyli faworyta i wygrali 25:21.

Lubinianie nie chcieli zatrzymać się po jednym, małym sukcesie i dopiero co rozpoczęła się trzecia runda, a byli na wyraźnym prowadzeniu. Remigiusz Kapica napędzał grę przyjezdnych, a cała drużyna mogła pochwalić się dobrą skutecznością w ofensywie.

Lider nie potrafił złapać dobrego rytmu i nie przypominał siebie z wcześniejszych meczów. Goście nie zamierzali mu niczego ułatwiać i wyciągać pomocnej dłoni. Cuprum wygrał czwartego seta 25:22. Sensacja stała się faktem.

Przed jastrzębianami trzeci mecz w Lidze Mistrzów, a ich przeciwnikiem będzie VfB Friedrichshafen. Wicemistrz Polski stanie przed szansą zrehabilitowania się po wpadce.

Jastrzębski Węgiel - Cuprum Lubin 1:3 (25:22, 21:25, 21:25, 22:25)

JW: Toniutti, Szymura, Clevenot, Dryja, Macyra, Boyer, Popiwczak (libero) oraz Tervaportti, Hadrava, Dębski, Fornal

Cuprum: Pająk, Ferens, Kowałow, Pietraszko, Krage, Kapica, Szymura (libero) oraz Kubicki

MVP: Grzegorz Pająk (Cuprum)