Klub Joanny Wołosz nie hamuje. Ciekawie robi się w grupie ŁKS-u

Prosecco Doc Imoco Conegliano odniosło zwycięstwo 3:0 w meczu Ligi Mistrzyń, a Joanna Wołosz była w jego podstawowym składzie. Interesująco wygląda sytuacja w grupie z ŁKS-em Commercecon Łódź, w której doszło do niespodzianki.

Joanna Wołosz Materiały prasowe / Serie A/foto Rubin / LVF / Na zdjęciu: Joanna Wołosz
Drużyna z Conegliano nie miała ostatnio dużo czasu na złapanie oddechu. W poprzednim tygodniu zwyciężyła w Klubowych Mistrzostwach Świata, a turniej, złożony z czterech meczów, nie zwalniał jej z obowiązków w Lidze Mistrzyń. Prosecco Doc Imoco nie szukało jednak usprawiedliwień, wygrało 3:0 z Volley Mulhouse Alsace i prowadzi w grupie, w której rywalizuje również Developres Bella Dolina Rzeszów. Joanna Wołosz zdobyła trzy punkty - po jednym atakiem, blokiem i serwisem.

Dwa środowe mecze rozegrano w Niemczech. Finalista Klubowych Mistrzostw Świata, VakifBank Stambuł stoczył zacięty pojedynek w Poczdamie. Po długim, zakończonym wynikiem 35:33 secie prowadził 2:0, ale zamknięcie tego meczu nie było takim prostym zadaniem. Udało się to w czwartej partii i VakifBank wygrał 3:1.

Do niespodzianki doszło w Stuttgarcie. Allianz MTV poszedł za ciosem po pokonaniu 3:0 ŁKS-u Commercecon Łódź i tym razem niespodziewanie wygrał 3:2 z Fenerbahce Stambuł. Po dwóch setach nawet prowadził, ale dał się dogonić i konfrontacja została rozstrzygnięta tie-breakiem. Niemiecka drużyna prowadzi w tabeli, a główny kandydat do awansu z pierwszego miejsca - Fenerbahce pozostaje za nim. Podział punktów w Stuttgarcie nie jest złą wiadomością dla łodzianek.

Siatkarki Vero Volley Monza na razie nie straciły punktu, choć przegrały pierwszego seta w Lidze Mistrzyń. Potknięcie przydarzyło się im na początku wyjazdowego meczu z CS Volei Albą Blaj. W późniejszych partiach przyjezdne stawiały na swoim i odniosły zwycięstwo 3:1. Pierwszoplanową siatkarką tego meczu była Magdalena Stysiak, która została wybrana MVP. Polka zdobyła 23 punkty przy skuteczności  50 procent w ataku.

2. kolejka fazy grupowej Ligi Mistrzyń:

GRUPA A:

Volley Mulhouse Alsace - Prosecco Doc Imoco Conegliano 0:3 (22:25, 14:25, 18:25)

GRUPA B:

CS Volei Alba Blaj - Vero Volley Monza 1:3 (25:20, 16:25, 21:25, 21:25)

GRUPA C:

SC Potsdam - VakifBank Stambuł 1:3 (22:25, 33:35, 25:20, 21:25)

GRUPA D:

Allianz MTV Stuttgart - Fenerbahce Opet Stambuł 3:2 (25:22, 25:23, 18:25, 22:25, 15:10)