Rozpędzony LUK Lublin. Nie przeszkodził mu falstart

Trwa passa lublinian w PlusLidze. LUK pokonał 3:1 Indykpol AZS Olsztyn, choć był słabszy od przeciwnika w pierwszym secie.

siatkarze LUK Lublin PAP / Wojtek Jargiło / Na zdjęciu: siatkarze LUK Lublin
Mecz zapowiadał się na zacięty i już pierwsza partia była wypełniona zwrotami akcji. AZS zdobył prowadzenie 12:8, po czym LUK doprowadził do remisu 15:15. Gospodarze potrafili nawet zdobyć skromną zaliczkę, ale w końcówce na swoim postawiła drużyna z Warmii. Blok Robberta Andringi na Szymonie Romaciu pozwolił zwyciężyć 25:23.

Rozegrano tylko dziewięć piłek w drugim secie i obaj trenerzy zdecydowali się na zażądanie przerwy. Najpierw zdenerwował się Javier Weber, kiedy LUK objął prowadzenie 4:1, a po chwili reagował Dariusz Daszkiewicz na serię serwisów Karola Butryna skutkującą wynikiem 6:4 dla olsztynian.

Temperatura meczu podniosła się i zareagował na to sędzia. Udzielił upomnienia Marcinowi Komendzie, który zbyt żywiołowo i agresywnie cieszył się z zablokowania przeciwnika. Odrobina dodatkowej energii przydała się gospodarzom. LUK wygrał drugiego seta 25:21 po kolejnych zwrotach akcji. Bardzo ważnego asa zaserwował Mateusz Malinowski, a w istotnym kontrataku nie zadrżała dłoń Szymonowi Romaciowi.

Lublinianie poszli za ciosem w trzecim secie i wygrali 25:19. Mocnym ogniwem gospodarzy był Nicolas Szerszeń, którego Marcin Komenda obdarzał dużym zaufaniem. Mniej skuteczni byli Szymon Romać oraz Wojciech Włodarczyk, ale budzili się od czasu do czasu. Do tego przypomniał o sobie Jeffrey Jendryk.

LUK Lublin wykorzystał szansę na zdobycie trzech punktów. W czwartym secie był przez pewien czas za przeciwnikiem, mimo to ponownie postawił na swoim na finiszu. Na zakończenie meczu Szymon Romać zablokował Karola Butryna, a nagroda MVP trafiła w dłonie Jana Nowakowskiego.

LUK Lublin - Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (23:25, 25:21, 25:19, 25:23)

LUK: Komenda, Szerszeń, Włodarczyk, Nowakowski, Jendryk, Romać, Watten (libero), Gregorowicz (libero) oraz Malinowski

AZS: Tuaniga, Lipiński, Andringa, Poręba, Averill, Butryn, Hawryluk (libero) oraz Jakubiszak, Jankiewicz, Król

16 BBTS Bielsko-Biała 8 30 3 27 22:87

Czy LUK Lublin będzie w górnej połowie tabeli na zakończenie sezonu zasadniczego PlusLigi?