Piękna seria na koniec meczu w Tauron Lidze. Nokaut w starciu sąsiadek

Konfrontacja w Tarnowie zakończyła się nadspodziewanie wcześnie jak na starcie sąsiadek w tabeli Tauron Ligi. #VolleyWrocław zwyciężył 3:0 z Roleski Grupa Azoty, a na zakończenie meczu zdobył osiem punktów z rzędu.

#VolleyWroclaw Materiały prasowe / tauronliga.pl / Na zdjęciu: #VolleyWroclaw
Tarnowianki i wrocławianki sąsiadowały w dolnej połowie tabeli, a ostatnio zamieniły się miejscami. #Volley wyprzedził beniaminka dzięki zwycięstwu 3:2 z OnlyBio Pałacem Bydgoszcz, które zbiegło się w czasie z porażką 2:3 zespołu z Podkarpacia z Grotem Budowlanymi Łódź. Tym samym w piątek gospodynie chciały odwetu, a wrocławianki postanowiły oddalić się w tabeli.

Bardziej doświadczona drużyna czuła się pewniej na boisku w pierwszym secie. Do zwycięstwa 25:19 poprowadziła ją Anna Bączyńska, która zapunktowała atakiem, serwisem, a ponadto trzy razy blokiem. Generalnie tarnowianki wpadły aż sześć razy w zaporę zespołu z Wrocławia, a to dużo jak na jedną partię. Przez dłonie przyjezdnych nie przedzierały się Gabriela Ponikowska czy Katarzyna Marcyniuk.

Roleski Grupa Azoty punktował w trzech poprzednich meczach w Tauron Lidze, dlatego jego bezradność w piątek była zaskoczeniem. Volley grał konsekwentnie w drugim secie i odskoczył od 3:3 na 7:3. Do zwrotu akcji już nie doszło przed końcem rundy, było nawet 10 "oczek" zaliczki, więc tarnowianki i tak nieco zmniejszyły dystans zanim zrobiło się 20:25.

Przebudzenie w końcówce drugiego seta było zapowiedzią nieco lepszej dla beniaminka trzeciej partii. Roleski Grupa Azoty Tarnów prowadził do wyniku 20:17 i właśnie w tym momencie rozpoczęła się seria ośmiu wygranych piłek wrocławianek. Seria na miarę zamknięcia seta wynikiem 25:20 i zdobycia kompletu punktów.

Roleski Grupa Azoty Tarnów - #VolleyWrocław 0:3 (19:25, 20:25, 20:25)

Roleski: Łyczakowska, Marcyniuk, Świstek, Ociepa, Ponikowska, Kowalska, Pawłowska (libero), Żurawska (libero) oraz Szczepańska, Szumera

#Volley: Muhlsteinova, Bidias, Bączyńska, Witowska, Pacak, Szczurowska, Saad (libero)

MVP: Julia Szczurowska (#Volley)